Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi előtt vagy után jobb...

Szopi előtt vagy után jobb fürdetni?

Figyelt kérdés
Ha szopi előttre teszem, sokszor nem sikerült eltalálni az időzítést, és már a fürdés alatt végig kínlódik szegényke, mert éhes. De anyukámék állítják, hogy mindig fürdés után kell etetni! De miért?
2008. júl. 9. 17:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
85%
Én a kisfiamat mindig fürdetés után etetem. Nem tudom miért csak így alakult a napirend. Pancsi, hami, szunya. :) Nálunk bevált. :)
2008. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert szopi után könyebben elalszanak.
2008. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ez úgy történik,hogy megetetem és kb. fél óra múlva pancsi. Nekem nagyon élvezi így mintha éhes lenni. Nekem anyósom mondta,hogy utána kell de nálunk fordítva működik. Szerintem úgy csináld ahogy a picinek jó.
2008. júl. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is utána etetünk. De ez úgy van,hogy nálnuk megszokta, hogy este 7kor van fürdés utána eszünk. Talán azért javasolják így mert a meleg fürdő ellazítja és utána teli pocakkal könnyebben elalszik.
2008. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem fürdés és szoptatás. Két okból: tele pocival nem kellemes fürödni, és a baba felébred fürdés közben, esetleg hisztizik stb, a cicin meg teljesen megnyugszik és szinte mindíg el is alszik. Nálunk így van. De azért próbáld a babád ízlését is figyelni. És még egy tanács próbáld egy időpontra szorítani a fürdést, persze lehet 10-20 perceket babafáradtságtól függően csalni, de hosszú távon nem érdemes. Mi születése óta este 7kor (max 7:30kor) fürdünk, utána evés. Annyira hozzá van már szokva, hogy 7 után már várja hogy pancsizzunk. És mivel rutinná vált a fürdés, törölközés, masszírozás, öltözés, evés, alvás. Nagyon türelmesen kivárja az evés idejét, mert biztonságot ad neki, hogy már kilenc hónapja ez a sorrend. Mindegy milyen fáradt tisztában van vele, hogy mindennek mikor van az ideje. Na persze voltak nehezebb napok is, de hidd el megéri hozzászoktatni a babát a rendszerhez.
2008. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg azért kéne etetés előtt fürdetni, hogy ne tele hassal mozgassuk a babát és tegyük a meleg vízve. Mondjuk ha belegondolunk akkor nekünk felnőtteknek sem túl jó teleevett hassal beülni egy kád vízbe.

De szerintem neked kell kitapasztalnod, hogy a babádnak hogy jobb.

2008. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Annyit még kipróbálhatsz, hogy ne közvetlenül kajcsi előtt fürdesd, hanem ha ébren van akkor a várható evést jóval megelőzően..akkor talán nem lesz annyira éhes és nyűgös.
2008. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi szopi után fürdünk, nekünk ez vált be. Mi is úgy kezdtük, h fürcsi, vacsi, de nem bírtam, ahogy üvölt a babóca, ezért megcseréltük a sorrendet. Sokkal nyugodtabb azóta, élvezi a pancsit. Csak mi nem tudjuk mindig ugyanakkor fürdetni, mert mindig máskor ébred. Igaz, csak 5 hetesek vagyunk.

Szerintem próbáljátok megcserlni a sorrendet, hátha nektek is ez válik be!

2008. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi eszünk egy kicsit, mert ha nem akkor üvölt fürdés közben. Igy nincs se tele a hasi de nem is éhes. Nem veszem el a cicitől,hanem igy szokott ő enni, néha megáll pihenni :) Fürdizünk és utánna is eszik, néha bele is alszik. 2 hónapos kisfiú anyukája
2008. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szopi előtt jobb fürdetni. A szoptatás levezeti a napot, összebújtok, a baba pedig megnyugszik, és könnyebben elalszik. :) Nálunk mindkét gyerekemmel így volt.
2008. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!