Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan győződhetek meg arról,...

Hogyan győződhetek meg arról, hogy eleget szopott-e a baba és ha pótolni kell mennyit adjak neki?

Figyelt kérdés
Van hogy kiköpi a cicit de kis idő múlva újra tud enni. Jártunk már úgy, hogy sokat szopizott és hascsikarás lett a vége mert a felesleg nem jött vissza. Esténként néha pótolni kell, de nem tudom mennyit adjak neki a szopi után, mert nem akarok megint így járni. Nagyon mohó a drága, amit elé tesznek mind megeszi.
2008. júl. 7. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a pici? Első baba? Fetételezem hogy igen. Az elsővel én is úgy jártam, hogy mindig azt hittem éhes, nem tudtam eldönteni elég-e neki a tej, és pótolni kezdtem. Persze egy idő után már kényelmesebb volt neki a cumisüveg, és szép lassan elfelejtett szopni. Pedig rosszul csináltam: NEM SZABAD PÓTOLNI! Ha van tejed, és még bukik is vissza, elég kell hogy legyen neki, sőt ha sűrűn szopik, csinál magának mindig annyit, amennyi legközelebb is elég lesz! Azzal ne foglalkozz hogy sűrűn kéri, esetleg bezabál, és fáj néha a hasa, az enyém is néha kiborít mikor össze-vissza zabál, de legalább csinál magának eleget. Én azzal nem idegesítem magam hogy egyszerre mennyit eszik, a lényeg hogy gyarapodjon. Ha pótlod, nem kap elég ingert a melled, és kevesebb fog termelődni. Azt tudnod kell, hogy kb. 6 hetesen, és kb. 3 hónaposan van egy növekedési kiugrás a babáknál, és akkor megnövekszik az igényük. Többet szopnak, esetleg türelmetlenebbek, és azt hiheti az ember, hogy nem elég neki. Pedig akkor pont azért eszik többször, hogy többet csináljon magának, és be fog állni a mennyiség, és újra elég lesz neki. Ez türelemjáték. Ne add fel, ha bízol magadban, kell hogy legyen elég tejed. Én is néha aggódok, de rá kell jöjjek időről időre, hogy fölösleges. Próbáld ki az urtica urens 5 CH-t, attól látványosabban több lesz a tejcsi, csak ne szedd folyamatosan! Vissza lehet térni rá ha úgy érzed kevesebb a tej, de kell néha szüneteltetni, mert apaszthat, ha folyamatosan szeded. Igyál 2-3 liter folyadékot, és ne stresszelj, mert ha a baba " ideges tejet " szopik, Ő is ideges lesz, és ez egy ördögi kör! Csak nyugi, minden megy majd simán!

Jó szoptatást!

2008. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
TELJESEN EGYET ÉRTEK AZ ELŐTTEM SZÓLÓVAL!!! Ha nem vagy biztos, hogy eleget evett-e, akkor újra tedd mellre, ne a tápszerrel pótold!!! A hascsikarás el fog múlni, legkésőbb 3-4 hónapos korára. Nem azért fáj a baba hasa, mert sokat evett, hanem mert még nem tudja tökéletesen megemészteni az anyatejben lévő sok tejcukrot. Ilyenkor szoktak zöldesebbet kakilni.
2008. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!