Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha túl sok a...

Mit csináljak, ha túl sok a tejem?

Figyelt kérdés
Babócám rendesen és sokat szopizik, szopi után lefejem a tejem. Csak egy ciciből eszik egyszerre, a másikban simán van 60-80 ml körül. Félek, h az állandó fejéstől csak több lesz a tejcsi, viszont iszonyatosan feszül a cicim, ha nem fejem le.+kellemetlen, h spriccel a tej.
2008. júl. 4. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem adod le? Jó pénzt fizetnek érte, és más meg boldogan átveszi a tejgyűjtő állomáson.
2008. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennek még nem néztem utána, nem tudom, h a környékünkön ez hogy működik. De egyelőre nem sok időt hagy a bab a kérdés utánajárásának.

Azért köszi az 5letet.

2008. júl. 4. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a védőnőtől. Ha jól tudom 800 Ft/l fizetnek az anyatejért. De ahhoz,hogy leadhasd teljesen egészésgesnek kell lenni. DE mondon a védőnő jobban tudja. Ha nem tudsz kimozdulni akkor telefonon, sőt lehet a szülésznők is tudnak segíteni ott ahol szültél.

Vagy tegyél el fagyasztóba és amikor kezded a hozzá táplálást és még sokáig készíthetet anyatejcsivel a főzelékeit.

2008. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Meg lehet kérdezni mennyi idős a babád?Ha nagyon fiatal vagytok lehet,hogy jobb lenne lefagyasztani mert szükséged lehet rá.Saját tapasztalatomat leírom neked.Az első gyerekemet 1éves koráig szoptattam nem volt semmi probléma,de a második babámmal rengeteg tejem volt kinnyitottam a fagyót csak anyatejet lehetett látni benne.Már a védőnővel felvettem a kapcsolatot,hogy keressen olyan babát akinek szüksége lehet rá(Közben adtam egy rokon babának tejet + volt még annyi).Képzeld el ez 3hónapos koráig így ment és valami miatt az egyik napról a másik napra fogyni kezdett a tejem.Hálistennek volt mihez nyúlni.
2008. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is add le, 1800,-Ft/liter, jó kis pénz. A lefagyasztást viszont teszteld, én is őrült módra elkezdtem lefagyasztani, de hallottam, hogy van olyan baba, aki nem fogadja el így. Kipróbáltam, kiolvasztottam neki egy adagot és nem kellett...Ha viszont nem akarod, hogy sok tejed legyen ne fejd azt a melled, amiből nem szoptattál. Ha feszül csak egy picit fejj le belőle és szép lassan be fog állni a kívánt mennyiség.
2008. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok helyen az országban nincs anyatejgyűjtő állomás, csak több száz kilométerre, így én sem tudtam leadni. Napi 1 litert fejtem le, de muszály volt, szétdurrant volna a mellem. Én lefagyasztottam, és azzal sürítettem a főzelékeket hónapokig a babámnak, amikor már ehetett mást is. Egyébként iszonyat sok vizsgálatra el kell menned, ha anyatejgyűjtő állomáson adod le.
2008. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az anyatej leadásnak utánanézek, bár nincs nagy kedvem vizsgálatokra menni (csak az idő miatt).

És lehet a fagyasztgatást is elkezdem, nehogy úgy járjak, h nekem is egyszer csak elapad a tejem.

2008. júl. 5. 08:51
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem az első héten az egyik mellem nagyon kemény lett és egy nagyon fájdalmas csomó volt benne. Akkor az anyukámtól kértem tanácsot. Elmesélte, hogy neki is mindig sok teje volt, az első három babánál fejte, volt, hogy le is adta, de olyankor az egy nagy kötöttség volt neki, hogy mindig fejni kellett. Mikor egyszer vonattal utaztak nem nagyon szopizott a nővérem és le sem tudta fejni a tejet, és annyira bedurrant a melle, hogy belázasodott 42 fokosra, és aztán nagyon keservesen megkínozta magát a fejéssel. Én ezért nem szerettem volna plusszban fejni is. Azt mondta, a legkisebb testvéremnél már állott vizes borogatást használt.

Ki kell fejni a tejet ha ilyen csomós és beborogatni vizes törülközővel, én akkor ezt csináltam és azóta csak szoptatok és semmi problémám nincsen a melleimmel.

2008. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!