Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam naoi 800-900 grammokat...

Kisfiam naoi 800-900 grammokat szopizik, most 3 hónapos. Ilyen mennyiséggel is várható fejlődési ugrás?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónaposan volt egy mellgyulladásom, ami miatt azóta mindkét mellemből szopizik. A váltás miatt az addigi 600-700 grammrol 800-900 grammra emelkedett a mennyiség. Kell még ennél is több a babának? Már így is sokszor zöld a kakija az emésztetlen tejtől.

2013. aug. 17. 02:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fejlődik és nincs semmi gond, akkor egyen annyit, amennyi neki elég. Tudja Ő azt ne félj! Ha több kell, akkor majd többet eszik, ha kevesebb, akkor kevesebbet!
2013. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az emésztetlen tejtől zöld a kakija, inkább a sok elsőtejtől(?), vagy az általad fogyasztott tejtermékektől(?).

A mennyiséget majd ő beszabályozza magának. Van, amelyik baba fél literrel is elvan, más meg másfél literrel, ez teljesen egyéni. De mondjuk 3 hónaposan már nem szükséges ám mérni, hogy mennyiket szopizik... ;)

2013. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem mérem mindig, csak ellenőrzésképpen, néha. Ez nekem is megnyugvást jelent, ha tudom.

Tejterméket pedig egyáltalán nem fogyasztok, maximum néha egy kis sajtot, kb. kéthetente egyszer.

De lehetséges, hogy a zöld kaki a sok előtejtől van. Azt meg szabályozni nem tudom..

2013. aug. 19. 17:03
 4/5 xStefix ***** válasza:

Úgy tudod szabályozni, hogy többször is ugyanarra a mellre teszed vissza a babádat, hogy alaposan kiürítse a melled. Ez akkor szükséges, ha valamiért (pl. túl sok tej, gyengén szopó, aluszékony baba) egyszerre nem szopizza ki az összes tejet. Így hozzájut a hátsótejhez is, amivel megelőzhető a pocakfájás és a kaki zöldülése.


Ha téged megnyugtat a mérés, akkor jó - de például szülhet olyan kérdéseket is, mint amit feltettél... Persze ha ez inkább érdeklődés a részedről, az rendben van; csak néha megesik, hogy az anyukák nagyon ráhergelik magukat a grammokra, decikre, na az már kevésbé szerencsés. Csak ezért írtam, amit.


Egyébként vannak babák, akiknél szinte észrevétlenül múlik el a fejlődési ugrás, ez teljesen változó. A fiamnál pl. egyszer sem tapasztaltam érdemi változást, pedig figyeltem - igaz, ő 4 hónapos koráig éjjel-nappal sokszor és sokat szopott, hízott is, mint egy kismalac. :) Nála sose tűnt fel, hogy többet kérne.

2013. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj, hogy mindkét mellemből szopizik egy alkalommal, mert sokszor begyulladt az egyik mellem, lázas is voltam. Ha váltott mellel szoptatok, akkor van, hogy 8 óránál is több eltelik 2 mellkiürítés között.

Végülis túlvagyunk 3 hónapon, és egy nap tapasztaltam kicsit több szopi igényt babócám részéről.

2013. aug. 22. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!