Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos a kislányom. Úgy...

2 hónapos a kislányom. Úgy néz ki, hogy kezd elfogyni a tejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már elég szépen beálltunk a 3-4 óránkénti evésre.Este fél 9-kor eszik , aztán alszik reggel 6-7 ig. Pár napja azonban szinte óránként enne és sír mikor szopizik. Próbáltam lefejni, de semmi nem jött. Ebből is gondolom, hogy kevés a tejem. A nagylányommal ugyanígy jártam. 6 hetesen egyik napról a másikra elment a tejem. ( mindenféle gyógyteát, ásványvizet /rengeteget/ iszom. Mit tegyek?
2008. jún. 29. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Nálam is ez volt. A lényeg, hogy ne idegeskedj miatta. Én idegeskedtem. El is ment a tejem. Bár nem hiszem, hogy emiatt. Szerintem, ha nincs tej, akkor csinálhat bármit az ember!!! És nem dől össze a világ, ha tápszert kell ennie a babának!!! Az előtej a lényeg és azt meg is kapta a babád! Szóval, ne aggódj! Ha elmegy a tejed, nagyon jó tápszerek vannak és lassan már az újakat is be lehet vezetni (4-5 hósan).

Jó babázást!

2008. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. jún. 29. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ebben az időszakban hirtelen megnő a kisbabák szopási igénye. Gyakran kell mellre tenni őket - akár óránként - és szépen be fog állni újra a kereslet-kínálat egyensúly. Néhány napig többet szopizik és ettől több lesz a tejed is. Nekem is szoptatási tanácsadó mondta, hogy erről nem nagyon tájékoztatja senki a kismamákat, így sokan azt hiszik, nincs elég tej, ezért pótlást adnak, s így valóban nem is lesz elég a tej, mert az nem két szopi között termelődik, hanem pontosan szopi közben, amíg a szopási inger éri a mellet.

Tök mindegy, mennyit iszol vagy eszel, nem attól függ a tej mennyisége, de még a szopis teáktól se. Csak a minél gyakoribb szoptatással tudod megoldani a dolgot. Az egyik ilyen intenzitásváltás a baba 6-8 hetes korában van, a következő pedig 3 hónapos kor körül.

Ne add fel, szoptass amennyit csak kér a baba és bírd ki azt a pár sírósabb napot (nem fog éhenhalni a gyerek) amíg a kereslet-kínálat egyensúlya újra beáll.

Sok sikert!

2008. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2008. jún. 29. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, amikor ennyi idősek voltunk. Nálunk kiderült, hogy az volt a baj, hogy érkezett a menstruációm. A következő mentstruációm előtt megint egy héttel kezdődtek a gondok, aztán a mentstruáció kezdetével megint helyreállt a tejmennyiség. Én akkor a biztonság kedvéért beszereztem tápszert, csak kiegészítésképpen, nehogy a baba éhen maradjon, és amikor csak igényelte szoptattam, akár óránként is. Így átvészeltük ezt az időszakot. Időközben terhes lettem, úgyhogy ez a probléma megszünt. Talán neked is lehet, hogy meg fog jönni.
2008. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. jún. 30. 12:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfogyni. Nekem ezt a gyerekorvosom mondta 3szor is. Pozitív hozzáállás. Nézette velem a tápis dobozt, hogy valóban ki akarok még adni ennyi pénzt hetente? Egyébként, tényleg sűrűbben szoptasd és akkor több termelődik. Ami még nekem a végsőkig segített, az a homeopátiás Urtica urens 5 ch golyó. Próbáld ki azt is. Sok sikert! (Lányom 1 évig szopott, aztán ő tagadott meg)
2008. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!
2008. júl. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!