Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám a két hetes...

Hogyan tudnám a két hetes babám a normális szoptatásra rászoktatni? Az őrület határán állok.

Figyelt kérdés

Másfél hétig,kétóránként szopizott a babám. Most meg két napja,leírom hogyan zajlik nála egy szoptatás éjjel is és nappal is. Ma két és fél órát aludt,majd délben felket, megszoptattam (kb.60-at evett),miközbenközben bekakilt. Magától jött le a cicimről,büfiztettem,aztán tisztába tettem, majd elkezdett ordítani. Visszaraktam a cicire, megnyugodott szopizott (kb.10-et),majd megint lejött a cicimről,megpróbáltam lerakni,de megint jött az ordítás. 10 percig bírtam hallgatni,aztán megint vissza a cicire, Ő megint megnyugodott,mohón evett,aztán megint lejött a cicimről és ez így megy kb.4 órán keresztül. Próbálkoztam közben vízzel,teával,mert volt úgy is,hogy a tejből visszabukott,de az nem kellett neki. Próbáltam cumival megnyugtatni,de csak rövid ideig segít. Aztán a végén annyira kifárad,hogy elalszik,de 2 és fél-3 óra múlva újra kezdődik. Tejem az van bőven szinte magától folyik,nem tudom mi lehet a baj.Egyszerűen nem tudom mitévő legyek! Most alszik,de már rettegek mi lesz ha felébred. Kikészülök teljessen. A védőnőm csak annyit mondott,hogy ne rakjam vissza a cicire,adjak neki teát,de az nem kell neki és megszakad a szívem ahogy sír,képtelen vagyok elviselni és már én is sírok vele együtt.Kérlek bennetek ha valaki volt már így segítsen,vagy tud megoldást írjon!!!



2008. jún. 25. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is ez ment.Ha sokat van cicin,akkor nincs ideje megemészteni a tejet,és fájni fog a hasa.Nagyjából 1,5 órának kellene eltelni két szopi között.

ami beválhat:

Próbálj meg minél több időt húzni két szopi között.Hamarosan te is helyrejössz lelkileg,és akkor jobban el tudod viselni,hogy sír.Eleinte engem is nagyon kiborított,de mostmár nem sírok vele együtt.

Ne rakd tisztába kaja után legalább egy fél óráig.

Amúgy olyan 3 hetes kora után magától beáll ritkább evésre.

2008. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs,azt nem írtam,hogy két szoptatás között alszik 2 és fél-3 órát. De utánna 3-4 órán keresztül ez az őrület van.
2008. jún. 25. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őt is megviseli a meleg, sőt még jobban.Nem lehet hogy valami "tiltott dolgot" ettél, amitől fájhat a haskója? Vagy hasfájós lenne? Próbáld meg símogatni a pociját, persz ne rögtön kaja után, hanem bő óra múlva.A símogatás ne körkörös legyen, hanem inkább föntről lefelé írányuljon. A lányom imádta és segített is pukizni neki.

Egyébként az én lányom kéthetesen este 9-től 10-ig ordított torkaszakadtából 2 héten át mindig.1 óra alatt kibömbölte magát, aztán aludt 3 óra hosszát. Mái napig rejtály miért csinálta.Üdv.

2008. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elengedi a cicit, ne tedd le rögtön, kicsit még fogd a kezedben, pár percig, simogasd, öleld magadhoz, aztán kínáld meg még egyszer a cicivel, esetleg a másikkal, próbáld böfiztetni, aztán esetleg még egyszer megkínálhatod. Lehet, hogy mohón eszik, sok lesz a levegő a pocakjában, és szopi után fáj neki. Nem tudom, hogy tudtam-e segíteni. De ne sírjál vele, inkább simogasd, beszélj, esetleg énekelj neki, nehogy érezze rajtad a feszültséget. (tudom, könnyű mondani):-)

Sok sikert és kitartást!

2008. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En sajnos semmi tapasztalatot nem tudok irni, mert meg csak most vagyok babas, de ezt olvasva nagyon sajnallak es remelem, mihamarabb megoldodik a helyzet!

Ez nagyon borzasztoan hangzik :(

2008. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szióka. Van olyan baba aki egyből normálisan eszik, átalussza az éjszakákat, rendesen betartja a 3 óránkénti evést és van amelyik nagyon nehezen szokik hozzá a kinti léthez. Az én babám is ilyen volt: Ő is elkezdett szopizni majd kiköpte a cicit és ordított. Azt ha te ideges vagy egyből megérzi. Sajnos én is mindig lelki beteg voltam ha tudtam már mindjárt felkel és jön az üvöltés. Az én fiam kólikás volt, ami azt jelenti, hogy minden nap ugyanabban az időszakban elkezdett üvölteni és csak nagyon nehezen lehetett megvigasztalni. A kólika hasfájás miatt van. nekem az vált be, hogy a karomon hasra fektettem és lágy hintázó mozdulatokkal nyugtattam. Vagy evés után mikor már egy kis idő eltelt a kis lábait tornáztattam, körkörösen a hasa irányába, fel-le-oldalra és az eredménye szép nagy pukik voltak, ekkor pedig jött a megkönnyebbülés. Az előttem szólók is jókat írtak, próbálgasd ki valamennyi tanácsot, de ne feledd mindenhez kell egy kis idő. Amúgy van az a tipikus 6. hetes kor, akkor elég sok baba fordulatot vesz, nálunk is ez volt, mintha kicserélték volna.

Ja ha esetleg hasfájós lenne, próbáld ki az INFACOL-t. Ez segít neki a hasfájásán, de azért előtte kérdezd meg a védőnőt, szerintem ez nagyon jó és vény nélkül kapható.

Kitartás.

2008. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen volt a kisfiam.

Általában a cicin aludt el és fél óra múlva ordított.Megsajnáltam megetettem aztán újrakezdődött minden.Azt vettem észre hogy egész nap etetem.

Hogyha már kijön belőle eleget evett (Nálunk így volt).

Azt írod hogy sok tejed van, ezért valószínű,hogy csak cumizni akar de kénytelen enni is. Ettől pedig fájhat a hasa. Én úgy teleetettem hogy kökemény volt a hasa.

Hogyha tudna neked segíteni valaki pl. anyuka ,apuka, férj stb. az jó lene.

Én úgy csináltam hogy mikor megette az adagját akkor odaadtam anyukámnak.

Én lefejtem a maradék tejet , addig anyukám járkált vele ringatta meg ilyenek. Hogyha végképp nem lehetett vele bírni visszatettem ugyanarra a mellre és egy kis idő múlva elaludt.

Azt tudnod kell,hogy a te babád még nagyon pici szüksége van rád és hogyha téged meglát,megérzi az illatod enni fog kérni. Ezért jó, hogyha van valaki aki eltereli a figyelmét az evésről. És hogyha szerencséd van akkor egy hét alatt sikerül neki megszokni,hogy nem csak evésből áll a világ.

Elnézést azoktól akik igény szerint szoptatnak mert én is így kezdtem,de az ilyen típusú babánál be kell tartani a min.2 órát akkor is ha ébren van,mert nem tudják hol a határ és utána hasfájás, bukás stb.

2008. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És még azt kihagytam,hogy ha más nem az idő majd megoldja csak türelem.

Később mikor figyelni fog dolgokat jobban ki lehet húzni az etetések közötti időt (sírás nélkül).

Kitartást!

2008. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!