Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 gyermekesek, volt hasonló...

3 gyermekesek, volt hasonló valakinél? Kevesebb a tejem mint a másik 2 babámnál volt!

Figyelt kérdés

Az elsőnél 3 hónap után pótlás kellett, 5 hónapig volt tejem. Q másodiknál 2 hónap körül kellett tápszer, most 6,5 hetes, kb egy hete kell pótlás.

Fejni nincs időm csak nagyon ritkán. r az elsőnél MINDENT kipróbáltam, reggeltől estig fejtem vagy cicizett a lányom, de nem lett több... Ugye kevésbé vagyok kipihent.

Másnak is volt hasonló problémája? Meddig volt teje?


2013. júl. 2. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy kevés a tejed? Éhes marad a baba, úgy látod? Sír, nem alszik, nincs elég pisis pelusa naponta?

A tej nem szokott csak úgy elfogyni, annyi történhet, hogy beállt a kereslet-kínálat (harmadik gyereknél ez hamarabb is bekövetkezhet, hiszen már rutinos a szervezet), így te nem érzed, hogy tele lenne a melled, de attól még bőven van ott mit szopizni.

Másik dolog, hogy épp fejlődési ugrásnál vagytok, ami annyit tesz, hogy a baba igénye most hirtelen megnőtt, ezért folyton cicin lenne, hiszen így tudja saját magának biztosítani a megfelelő tejmennyiséget. Rá kell bízni, pótlást el kell felejteni, mellre kell tenni ahányszor kéri és minden rendben lesz. Kis idő múlva újra több időt fog bírni két szopi között.

A fejéssel nem kell foglalkoznod, amikor te már egy cseppet sem tudsz kisajtolni, a kisbaba még vígan szopik - nincs az a mellszívó, aminek olyan hatékony lenne a technikája, mint a kisbabának.

Ha a picinek van naponta 4-5 jó pisis pelusa, akkor ne aggódj, eleget evett. Viszont ha pótlást adsz, az a szopi halála, pár héten belül nem fogsz tudni szoptatni egyáltalán, ráadásul még cumizavara is lehet a manónak.

Szoptass igény szerint és ne aggódj, nem lesz semmi gond!

2013. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 gyerkőc van, még most is szopik a kicsi (2 éves).

Attól is függ, mennyire vagy ideges, kipihent. Mekkorák a testvérek? Van segítséged, v neked kell mindent csinálnod?

Ez mind befolyásolja a tej mennyiségét.

Nem lehet, h növekedési szakasz van? Általában 6 hetesen van egy nagy lépés, ekkor szokott több tejcsit igényelni.

Pár nap és beáll a kereslet kínálat. Utána lesz 3 hónaposan is, fél évesen is.

A legjobb lenne, ha lenne segítséged, elég ha a két nagyobbat lekötik és te a picire tudsz figyelni. Sok-sok folyadék, nem szabad idegeskedni. Nekem a more milk plusz jött be nagyon, pár nap alatt rengeteg tejcsit produkál.

A tej mennyiség egyébként mindi ingadozik, ha próbálod minnél többször cicire tenni, akkor mindig beáll.

2013. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Van hogy lefejtem mert el kellett mennem és 45 perces fejésnél 2 ciciben éppenhogy 100 ml- t tudtam. Tudom, hogy fejlődési ugrás, de már előtte kevesebb volt. Sír és úgy szívja utána a cumiból a tápsuert mint aki nem szopizott két mellből 40 percet. Van, hogy fél-1 óránként mellre tettem, de s tejem nem változott sajna. :(
2013. júl. 5. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!