Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy "túladagoltam...

Lehetséges, hogy "túladagoltam" az Urtica urens-t?

Figyelt kérdés
Szerettem volna mindent megtenni,hogy hosszan tudjak szoptatni. Ittam szoptatós teát és ittam sokat. Teából napi 3-4 dl-t. Szedtem Urtica urenst 2x5 golyót csak éppen mindennap míg szoptattam. Lehet,hogy ez apasztotta el a tejem?
2008. jún. 23. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Urtica Urens-ből milyen higításút szedtél? Mert csak az 5CH vagy 4D jó, ami ennél magasabb, az már apasztja a tejet!
2008. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
5 ch-st De lehet folyamatosan szedni?
2008. jún. 23. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Valóban, nem olvastam jól el a kérdésedet. Nem szabad folyamatosan szedni! Addig szabad szedni, amíg a tünetek fennállnak, jelen esetben addig, amíg nem érzed, hogy több a tejed. Ekkor abba KELL hagyni! Ha megint érzel csökkenést, megint lehet szedni, de folyamatosan, megszakítás nélkül nem szabad!
2008. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Akkor ez volt a baj. Nem éreztem,hogy nőne és így sikerült az ellenkezőjét elérnem. 7 hetes korában abba maradt. Addig szedtem folyamatosan. jót akartam sajnálom. Most meg ismét forgolódik a cici felé. Lehetséges lenne újra valahogy? Most 4,5 hónapos.
2008. jún. 23. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, ártani nem tudsz:)

Sőt, képzeld, létezik olyan, hogy 1 év körüli, örökbefogadott gyereket szoptat az örökbefogadó, gyermektelen anya! Nem vicc, tényleg van ilyen! Az a titka, hogy a gyerek szopizik, szopizik, ingerli az üres mellet és az ingerlés hatására megindul a tejtermelés. Van erre egy készülék, a neve: "szoptanít". Az a lényege, hogy tápszert szopizik a baba egy vékony csövön keresztül, ami a mellre van vezetve. Ezzel eszik is és ingerli is a mellet. Az ingelés hatására pedig lassan beindul a tejtermelés, így anyatejet és tápszert egyszerre kap. Aztán csökkentik a tápszeradagolást és egyre több anyatejet eszik.

Ezzel a módszerrel újra is lehet kezdeni az abbamaradt szoptatást.

Itt van ilyen "készülék":

[link]

Ha rákeresel a Google-ban a "szoptanít" szóra, sokat megtudhatsz róla.

2008. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nincs tejed? Mert nekem azt mondta a védőnő, hogy 1 hónapig visszahozható, ha elapadt. Próbálkozz.
2008. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lásd fenti komment. = hetesen apadt el a tejcsi és most 4,5 hónapos. S keresi a cicit.
2008. jún. 24. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem -ha keresi a cicit- érdemes lenne megpróbálni a szoptanít használatát. Mégha nem megy és a tejed nem is jön vissza tőle, a szoptatás lelki közelségét mindenképpen visszaadja. De jó eséllyel lehet tejed is újra.
2008. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek igaz, hoyg csak az egyik mellében, de 4 hónapo át nem volt tejcsi. El kezdte szedni a More Milk-et és beindult. 6000 ft körül van, de szerintem ennyt és egy próbát megér az egséz. Ezen a honlapon megtalálod: www.boldogmama.hu



Dia

2008. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!