Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogzás, Szopási sztrájk,...

Fogzás, Szopási sztrájk, Menstruáció = tápszer?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám nem hajlandó szopni csak pár percig, utána sír. sokszor vissza sem tudom tenni a cicire. kevesebb lett a tejem, hiába fejem. ráadásként 2 napja megjött.

nem akarok tápszert adni neki!!!!!

csak anyatejes baba. a másik probléma az, hogy nem hajlandó cumisüvegből inni, nem issza meg még a lefagyasztott anyatejet sem.


2009. okt. 14. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Valószínűleg azért nem szopik,mert kevés a tejed.Csak helyeselni tudom,hogy nem akarsz neki tápszert adni.Akkor viszont kezdd meg a hozzátáplálást a régi módszer szerint.Adj neki felestejet,főzz híg tejbegrízt,gyümölcsöt keksszel,majd fokozatosan főzelékeket behabarva stb.Ha nem iszik üvegből sem,akkor próbáld meg a csőröspoharat,az ételeket pedig kiskanállal add neki.Fáradságos,de nem megoldhatatlan.Az első babámnak még a teát is kiskanállal adtam neki,hogy ne szokjon le a szopiról.

Ha új ételt vezetsz be,először csak keveset adj neki,és ha eszi,akkor adhatsz neki többet.Ha valamelyik ételtől hasmenése lesz,vagy esetleg csalános,azt akkor egy-két hét múlva add újra.Nekem 3 gyerekem van,de semmitől nem lettek betegek.Később a vasszöget is megették volna,olyan jó étvágyuk volt.Mindegyik egészséges gyerek,és csak az oviban-iskolában elkapott betegségeken estek át.

2009. okt. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az tény, hogy valamennyivel kevesebb lett a tejem, de nem annyival, hogy Neki kevés lenne egy szopásra. nem azért nem szopik mert nincs elég tej a ciciben, hanem azért, mert fáj az ínye. hozzátáplálni semmi esetre sem fogok, mert úgy érzem, hogy felesleges lenne. a problémám az, hogy még 1 óra elteltével sem tudom visszarakni a cicire a babát.

amúgy köszi a választ

2009. okt. 14. 07:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3 napja ezzel szenvedek, 4 hós a babám.

Felhívtam az összes barátnőmet, meg a La Leche Ligát is, a gyerekorvost, meg a védőnőt.

Arra jutottam, hogy adom a cicit gyakrabban, ez meghozza a tejet. Szedem a homeós bogyót, iszom csokis shake-et,m ami tejserkentő hatású, és 2 nap után tegnap elkezdtem újra kitolni a szopizásokat.

Mármint:most már 2-2,5 órát is kibír a gyerek, így kicsit éhesebb és többet eszik.

Nagy baja nem lehet, mert hízott 130 grammot egy hét alatt úgy,. hogy 3 napig alig evett.

tápszert én sem akarok adni, as főzelék még korai kicit, úgyhogy ezzel próbálkozom. Ja, és éjjel is többször van cici.

2009. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
A hozzátáplálást meg kell kezdeni 4 hónapos kor után,de legkésőbb 6 hónaposan.Ha csak később kezded,akkor nem fogja majd 7-8 hósan elfigadni az ételeket,és neked lesz vele sok bajod.Most is írt egy 10 hós baba anyukája,hogy a pici nem hajlandó semmit megenni.És szinte naponta olvasni ilyen panaszokat.
2009. okt. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

5 ésfél hónapos a fiam, csak anyatejes,illetve 2 napja kóstolja az almát.

Már3szor menstruáltam. Az elsővel nagyon megszenvedett, a másodiknál csak egy étkezés volt nehézkes, a harmadikat mintha észre se vette volna. Segített,ha ébredéskor rögtön etettem, és félálomban evett, illetve éjszaka nem volt gond.

Fogzás talán most kezdődik. Ha zavarja és fel-fel sír, kenek az ínyére dologel-t vagy dentinox-ot és utána az evés.

2009. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

4 hónapos gyereknek felestejet mi? Gratulálok. Egy ismerősöm is azt gondolta, hogy micsoda hülyeségeket kitalálnak manapság, amikor mi is felnőttünk a régi módszer szerint, ő bizony adott az 5 hónapos amúgy anyatejes babájának felestejet. Ja, hogy utána kihányta...nem érdekes.

Próbáld meg kiskanálból adni neki, vagy adagolórúdból - ami a Nurofen szuszpenzióhoz van csomagolva. Azzal szépen bele lehet fecskendezni a szájába.

A hozzátáplálást valóban felesleges elkezdeni ilyenkor, hiszen ez vszínűleg átmeneti probléma. Én 5 hónapos 1 hetes korában kezdtem, de csak azért, mert borzasztóan keveset szopizott ml-ben -bár így is hízott- de orvosi tanácsra megkezdtem, étvágynövelés miatt. 2 hét múlva 1 éves és reggel nehézkesen, de még szopizik. A többiről lemondott.

2009. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is 4 hónapos a babám és este nehezen fogadja el a cicit. Ilyenkor sír, felhergeli magát, mert nem indul be egyből a tejleadó reflex, és ha fáradt, nem tud már olyan intenzíven szopni, hogy hamar beinduljon. Én ilyenkor lefejt tejet adok neki, ami még nem volt a fagyasztóban, mert reggelente az egyik cicit lefejem tartaléknak, hisz a következő evésig termelődik elég helyette. Szóval ha nem issza meg cumisüvegből, annak lehet az az oka, hogy nem jó hőfokra melegítetted, legyen pont olyan, hogy ha a csuklódra csppeneted belülre, ne is érezd. Nekünk hideg volt, nem is ette meg,csak sírdogált. Nem kapott szurit mostanában? 1-2 napig attól is nyűgösebb, na meg a frontok miatt is.

Még a cumisüvegre visszatérve: ha nagy a lyuk a cumin, az is baj, nézd meg, hogy ne ömöljön belőle. A mensi maitt mi is szenvedtünk két napig, mert valóban kevesebb a tej, de visszaáll. Gyakrabban tedd mellre, nem baj, ha akár 2 óránként is eszik. És igyál sokat, meg ne stresszelj ezen, meglátod, hamarosan nem lesz gond! Jó babázást!

2009. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a csokis shake tejserkentő.....? ezt még nem hallottam... :D
2009. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak kevesebb a menstruáció alatt a tej, de meg is változik az íze. Az első alkalmat mis is megszenvedtük, 5napig elutasította. Azóta semmi gond, meg se érzi.

Kitartás!

2009. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!