Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudtátok, hogy nem kerül...

Tudtátok, hogy nem kerül semmibe az ANYATEJ?

Figyelt kérdés

(Azoknak írom, akiknek fontos lenne, h a kicsi anyatejet kapjon, de nincs az Anyukának!)



Amit sajnos sehol nem "reklámoznak": az OEP- fizeti!


Annyi dolgod van (ha kapni szeretnél), hogy beszélsz a gyermekorvosoddal, hogy szükséged van rá, és írja fel vényre. Feltétele :

- a baba 9hónapos koráig írható fel

- napi 800ml a max. mennyiség, amit fizetnek(ezen felül saját költség)

A többi már menni fog, főleg, ha a védőnőd segít benne. Rajta keresztül fog ezután zajlani. Neki kell leadni a vényt + a papírt, amit vezettek a tejet adó anyukával(leadott mennyiségről). Ő pedig beküldi az OEP-nek, aki kb 1 hónapon belül utalja a leadó anyukának a pénzt.


Ha leadó szeretnél lenni: ugyancsak a védőnővel kell beszélni, hogy van felesleges tejcsid, amit felajánlasz. El kell végezned egy AIDS- tesztet (bőrgyógyászaton vérvétel, 2hét az eredmény), széklet vizsgálatot, tüdőszűrést, és még két eredmény szükséges, amit már a terhesség alatt elvégeznek. (Wa, Hepatitis) Semelyik vizsgálathoz nem kell beutaló, és fizetni sem kell értük.


Így mindenki jól jár. A Kapó nem fizet, a Leadó pedig nem ingyen adja oda.


Ez persze közös megegyezés alapján jöhet csak létre. Ha úgy gondolod, hogy nem steril körülmények között történik a fejés, tárolás, természetesen nem kell elfogadnod.


Én leadó vagyok már 2,5 hónapja. Mi a fogadó anyukával előtte találkoztunk, körülnézett nálunk. Megbizonyosodott róla, h nem lesz gond.


Ha fontos számotokra is, hogy anyatejet kapjon a pici, illetve, hogy ne a csapba öntsd ki/ vagy ne feleslegesen fagyaszd le, akkor érdemes utánajárni!


Remélem tudtam segíteni!



2013. máj. 31. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kösz az infót :)
2013. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
köszi nagyon rendes töled....nekünk momdjuk a gyerekorvosunk mondta
2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez évek óta így megy :) Már anyukám is tejadó volt a tesóimmal, később én is adtam mindhárom mellett 1-1 évig :)... Csak a dokiknak egyszerűbb tápszert felírniuk. Meg sok anyában ott a kétség, hogy egy idegentől, akit sosem látott, fogadja el (egyébként feltétel, hogy az anya nem szed gyógyszert, nem iszik, nem dohányzik. Nekem 1 citromos sör után visszahozták, szóval nézik az alkoholt is....
2013. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként Pesten, ha valaki le szeretné adni, akkor nem találkozik a fogadó anyával, mert a "tejesember" jön ki, ő hozza az üvegeket, viszi el, ott 60°C-on sterilizálják....
2013. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kieg: tüdőszürő 30 alatt 1800ft,még tejadás miatt is. Elötte szopizhat a baba,utána 6óráig nem,csak lefejt tejet kaphat. Védőnői bőrvizsgálat elegendő,nem kell hozzá dokihoz menni.Pesten a HeimPálban megcsinálják a vérvételt ami kell. Egyébként a heimpal.hu/anyatej oldalon rengeteg info van a leadásról:) Nagyon jó a kérdés, én is big likét küldök neked!:)


Egyébként édesanyám és nagyim is rengeteg tejet adott le anno:) Megéri. s még fontos csak 8dl-t adható le,de már 1-2dlért kijönnek:) Bárhova pesten,de ha védőnőhöz beviszi az ember az is jó nekik:)

2013. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ingyen volt a tüdőszűrő :) Ez mindenhol máshogy van, kerületenként is változik. De nekem anno azt mondták, hogy kérjek a házidokimtól beutalót, amire ráírja, hogy tejleadáshoz kell, akkor ingyen elvégzik bárhol.
2013. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kortól függetlenül, ez lemaradt
2013. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is akartam igényelni, de végül lebeszéltek róla.

Elmondta a védőnő, hogy az egész városban alig 10en adnak le olyan minőségű tejet, amit fel is használnak.

Ugyebár rendszeresen vizsgálják a tejet, és volt közötte antibiotikumos, alkoholos, meg nikotintartalmú is. :S

Ami kevés tej van, azt inkább azoknak az újszülötteknek adják, akik nem is szopiztak.

Pont akkor volt, hogy egy anyuka meghalt szülés közben és két lánykája (koraszülött, kis súlyú) maradt anya(tej) nélkül. Apuka hozta őket a receptért.

Úgy voltam vele, hogy a lánykám már öt hós, jó súlyú, jó evő, egy étkezést már kiváltottunk hozzátápival, ezért inkább nem kértem tejet, pedig adtak volna.

2013. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Anyatej leadó vagyok 15 hónapja, most gondolkodom rajta, hogy befejezem.

Igen, ingyen van az anyatej, amivel igazából nem értek egyet. Egy átlagos tápszer árát én elkérném az OEP helyében.

Tejleadó pályafutásom alatt előfordultak fura esetek.

-Elfelejtettek szólni, hogy nem tudnak jönni a tejért. Ha időben szóltak volna elküldtem volna az anyatejgyűjtőbe.

-Volt, aki rákérdezett, hogy mit ettem előző nap, mert a babájának fájt a hasa, szerintük az én tejemtől, mert azon kívül csak egy kis CSERESZNYÉT kóstoltattak vele.

-Egyik család este jött mindig a 8 dl tejért, a délutáni fejéssel meg is volt addigra a mennyiség. Pénteken este is jöttek a tejért és szóltak, hogy holnap reggel tudnak jönni , 8 körül meglesz-e az adagjuk.... (


Úgy gondolom sokan jobban megbecsülnék, ha egy bizonyos összeget fizetniük kéne érte.

2013. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! Sok felesleges tejed van?
2013. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!