Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit adjak neki enni estére...

Mit adjak neki enni estére hogy aludjon?

Figyelt kérdés
2 napja a 4,5 hós babám nem hajlanó az utolsó szopira, csak cumisüvegből isza meg a lefejt tejcsit. ez viszont nem mindig van. ha nem jön a cicimből mint a vizcsapbóle akkor üvölt és nem hajlandó szopizni. sztem estére nagyon kevés lesz a tejem. napközben csak 2 nap alatt tudok annyit fejni h egy estére elég legyen. tudtok vmi jó és finom tápszert v pépet amit adhatok neki?
2008. jún. 17. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nyugodtan kaphat almát lereszelve,vagy zöldségeket lefejt tejjel turmixolva.Nyugodtan megkezdheted a hozzátáplálást.
2008. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Milupa milumil ha start
2008. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem is kezd el a hozzátáplálást. Estére adhatsz Hipoallergén tápszert vagy pépet. Pépből is hipoallergént javasolnék. Mindkettőt orvos tudja felírni a babának.A hozzátáplálásnál ügyelj a fokozatosságra. 3-4 napig fokozatosan emeld az adagot, akár 2 deciig=200ml-ig.
2008. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg olyan nincs, hogy kevés a tej. 6 hónapos koráig jobb lenne, ha szopizna.Hogy hogy nem hajlandó? Ha éhes, és csak cicivel kínálod, eszik. Szerintem ne add fel!!!

Kérhetsz segítséget szoptatási tanácsadóktól. Van a Nl cafén és az LLL oldalon is, ha igazán akarod menni fog.

2008. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csinalj tulkinalatot, 2-3 nap alatt beall.

Uresjaratban is fejd a cicidet, mikor mar ures, legalabb meg 7 percig.

A cici akkor erti meg, h tobbet kell termelni, ha mar kifogyott belole a tejcsi, de meg kapja az ingert, h ez nem eleg.

2008. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen is van olyan, hogy egyik napról a másikra lecsökken a tejcsi mennyisége, aki még nem volt ilyen cipőben az ne mondja már, hogy ilyen nincs, mert vele is előfordulhat, aztán meg pisloghat... Nekem is "dőlt" a tej a mellemből a babám 4 hónapos koráig, aztán egyik napról a másikra két cici kellett, majd már az sem volt elég. Hiába tettem gyakran mellre, nem ivott se teát, se vizet, szedetem a homeopátiás bogyókat, ittam a teát..., de sajnos estére nem volt elég, ez a súlyán is meglátszott. 1,5 hónapja próbálok mindent, de nem lett több a tejem sajnos. Az én babám estére már annyira éhes volt, hogy hogy pár szívás után elkezdtett sírni, pedig legalább 5 percet kellett volna szopiznia, hogy belöveljen a tej. Nekünk írtak fel tápszert, sokat kínlódtunk, mert nem akarta elfogadni, de végül olyan éhes volt, hogy megette. Én azt csináltam, hogy 30 ml tápszert adtam neki este / nap közben nem volt rá szükség /, így nem volt üres a pocak és nem kezdett el rögtön sírni, ha nem jött a tej. Visszatettem cicire, majd egy órát szopizott mindkét mellből és aztán adtam neki még tápszert, amennyit megevett. Ja, és én is odaadtam neki a napközben lefejt tejet még a tápszer előtt, de max. 20-30 ml jött össze egy nap.

Mi a HUMANA 1-es tápszerét használjuk, babán ízű, nem mondom, hogy rajong érte, de inkább, minthogy éhes maradjon. Sok sikert!

2008. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
valóban nem jártam ebben a cipőben, 4 és fél hónapja szoptatok kizárólagosan. Nem akartam senkit megbántani, de tényleg nincs olyan. Lassulhat a reflex, stressztől stb., de a tej nem lesz kevesebb. Az csak gyógyszerszedéstől, hozzátáplálástól, kevesebb szopitól kezdhet apadni. Magától sosem.
2008. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom aki lenullázta a válaszomat, nem tud szoptatni...vagy csak strucc:) Utóbbitól nem lesz teje, csak attól, ha gondolkodik.
2008. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kezdheted hozzátáplálni, de tápszert nem adnék neki. Inkább tedd sűrűbben cicire. Ha sír, próbáld kicsit később, addig ringasd, babusgasd. De ha kezded a gyümölcsöket, valószínűleg elég lesz neki, s te sem stresszelsz majd a tej miatt. (A tápszerek, bármilyen jók, allergiás reakciókat válthatnak ki.)
2008. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem nem ér stressz és néha mégis lecsökken, pl. amikor megjön....
2008. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!