Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3.5 hetes kisfiú napi 350...

3.5 hetes kisfiú napi 350 körüli szopi, születése óta 20 dekát hízott. Ez normális?

Figyelt kérdés

2-3. heteken volt, hogy 500 gr felett evett egy nap. A héten viszont (4. hét) sajnos nem érjük el a napi 400-at sem. Az idő miatt ehet kevesebbet? Nem kéne többet híznia? A tejemmel lehet a gond? (mennyiség, tápérték) - pedig adok neki, amikor csak kér, de alig eszik...

Köszönöm előre is!


2009. okt. 1. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, visszaesett a súlya a születése után, amit szépen vissza is hízott és azóta már szedett is magára +20 dekát. Szerintem ezzel nincs semmi gond. Ne aggódj! A babák jól tudják, hogy mikor éhesek és mennyire van szükségük. Ha lehet, ne méregesd minden etetés után, inkább csak naponta 1X, mondjuk fürdetés előtt. Így is tudni fogod, hogy fejlődik-e és nem azon aggódsz, hogy a táblázatokban szereplő értékekhez képest mennyivel evett kevesebbet... Boldog és nyugodt babázást!
2009. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy biztos: olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tejed. Ezt csak azok találták ki, akiknek indok kellett, hogy ne kelljen szoptatniuk...

Azt, hogy mennyit szopik, soha ne mérd, mert ez csak elbizonytalanít, mint a példa is mutatja.

A kérdés, hogy miből számoltad ki a 20 dekát? Mert nem a születési súlyt kell ám nézni, hanem azt a súlyt, amivel a kórházból hazaengedték.

Szerintem az a 400 nem rossz, annyit eszik úgyis, amennyi jólesik neki. Csak ne méregesd! Ha egyébként jó a közérzete, akkor semmi gond.

2009. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, tudom, hogy nem kéne méregetni, de annyira nem tudom megsaccolni, hogy mennyit eszik mérés nélkül. Van, hogy 30at, van hogy 130-at...

Az okozza az aggodalmamamt, hogy sajnos nem nyugodt baba. Sokat sír, nyűgös és úgy látom ennek legfőbb oka, hogy elaludna, de nem bír. Viszont ha egyszer elalszik, akkor átalszik 1-2 szopit..., így egész nap max 5ször szopizunk :(.


Azért köszönöm.

2009. okt. 1. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen pici babának min.8-12 alklommal kellene még szopiznia.Próbáld meg gyakrabban mellre tenni.
2009. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a felébresztésnek, de ebben az esetben szerintem nem lenne helytelen...
2009. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy :(. Próbáltuk. De ha felébresztem, akkor 3-at szív, elalszik vagy ha eszik, akkor nagyon nyűgös lesz. Utálja, ha felkeltjük :((. Tanácstalan vagyok.
2009. okt. 1. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám most 11 hetes. Az elején én is folyton mértem, szinte attól tettem függővé, hogy ennie kell. Kb. 4 hét után félretettem, azóta nyugodtabb vagyok. Nem tudom mennyit eszik de adok enni amikor kér. Ő is sokat aludt volt, hogy napközben 6 órát is, utána etettem és sűrűbben kért. Ő már az elején is 24 óra alatt átlagban 6x evett, ebből éjjel pedig max. 1x. Volt attól sírt, hogy nem éhes én pedig tömni akartam. Felejtsd el a mérleget, jó kedélyű legyen a babád és te is, akkor minden rendben lesz.
2009. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 gyermekem van sokáig szoptattam őket.Okoskodni nem akarok.

Kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét.


[link]

2009. okt. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!