Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lesz így? Mit csináljak?

Mi lesz így? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 8 hónapos, még szoptatom, viszont amióta rendszeresen megjön a havim, nagyon kevés tejem lett. Először napi 3alkalomra volt elég, egy hónapig, most két alkalomra van megfelelő mennyiség, de ahogy közeledik a mensi ideje, egyre kevesebb a tejem. Lassan már csak egy alkalomra lesz elég, szerintem az estire... Egy hete próbálom a tápszert adni szopi után, és próbáltam már előtte is, hogy hátha éhesen elfogadja, de nem kell neki. Próbáltam cumisüvegből, csőrösből, pohárból és kanálból is, de kiköpi. Dokinő azt mondta ha éhes lesz megeszi. Tegnap szinte semmi tejem nem volt reggel, sírt hogy éhes, de a tápszer nem kellett. Már én is sírtam fél óra után, míg elaludt szegénykém. Felkelés után szopizott megint egy picit, de nem volt nagy mennyiség. Több fajtát is próbáltam már, itthon van kb 10féle megbontva. Cukroztam is mert már ezt is javasolták, az sem vált be. El vagyok keseredve. Valaki írjon egy jó ötletet, vagy ha járt ebben a cipőben hogyan oldotta meg!?
2009. szept. 30. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Cukrozni ne cukrozd, az nagy butaság.

És az ötlet, csak az, amit a dokinő is mondott. Ha éghes lesz, megeszi. Attól, hogy 1 étkezésnél kevesebbet evett még nem lesz igazán éhes. Hidd el a gyereknek is megvannak a természetes ösztönei enni fog.

2009. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
Hányszor és mit eszik a babád egy nap? Mióta táplálsz hozzá és milyen ütemben? Nem lehet, hogy nem(csak) a mesid a ludas, hanem, hogy számára túl gyors tempóban váltod ki a szoptatásokat szilárd étkezésre? Értelemszerűen az utóbbi is csökkenti a tejmennyiséget. Lehet, hogy ő még többször szeretne szopizni (a szopi-sírás-alvás-szopiból gondolom), mint ahányszor te gondolod/tervezted. Szerintem ettől is függhet, hogy merre indulj tovább.
2009. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most még reggel és este szopizik/szopizna...de sokszor nincs mit.Szépen apránként haladtam a hozzátáplálással és mellette naponta többször kínáltam cicivel,de visszautasította, így mindegyik étkezést Ő váltotta ki. Tízóraira joghurtot kap simán vagy gyümölcsel,esetleg túrót,dél-egy óra körül főzelék, délután gyümölcs vagy ha reggel nincs tejalapú akkor tejpépet, este szintén szopi. Nem volt túl gyors a kiváltás, én nem erőltettem, saját maga "döntött" így. Nagyon szépen eszi a többit, főzeléket annyira nem szereti mint a gyümölcsöt. Doktornőnk aki először volt, sajnos autóbalesetben súlyosan megsérült, az új pedig azt mondta amit fent írtam. Csakhogy, reggelre szegénykém igenis éhes, de a tápszer nem kell neki, csak sír a cici után, amiben viszont alig van valami. Próbáltam mindíg többször cicire tenni, de nem lett több a mennyiség sosem:( Már nem tudok mit kitalálni, hogy megigya a tápszert, pedig muszáj lenne valami a tejem helyett. Már gondoltam arra hogy veszek ilyen "szoptanít"-ot, hátha szopi közben, ha a ciciből nem is jön, abból megy neki és talán elfogadja.???
2009. szept. 30. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!