Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valóban csak 1 éves korig...

Valóban csak 1 éves korig ajánlott szoptatni?

Figyelt kérdés
Most olvastam a neten, hogy a WHO ezt ajánlja.
2009. szept. 24. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

nem

a WHO min. 2 éves korig ajánlja...

más kérdés, hogy meddig van értelme...

2009. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja, és olvass bel egy Kismama magazinba, ott legalább 100 évig javasolják éjjel-nappal, bárhol-bármikor :)
2009. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Addig ajánlott, amíg van rá igény és az anyukának sem okoz nehézséget. Min. 1 évig, de már az is csodálatos, ha vlk 6 hónapig szoptat.

[link]

2009. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kicsit tovább, mint 2 éves korig szoptattam. Gyerkőc sose volt még beteg. Csak kötelező oltásokra és popsikrém meg fürdető felírásra "használjuk" a gyerekorvost.
2009. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg nem ok nélkül.Nemrég olvastam,hogy Hollandiában vizsgálták néhány sokáig szoptató kismama tejét,és toxikus anyagokat találtak bennük,és nem az anya táplálkozása miatt kerültek a tejbe.Ezért most további kutatásokat végeznek,hogy megállapítsák,hogy véletlen vagy tipikus-e a dolog.

Talán durvának hangzik,amit leírok.Vidéken élek,és sok tehén meg birkatartó gazdát ismerek.Aki hozza a házitejet,egyszer mondta,hogy egyideig nem tud tejet hozni,mert elválasztották a borjút és az öreg tej már nem jó emberi fogyasztásra.Amíg elnem apasztják a tejet,az állatoknak adják,Megkostoltam az öreg tejet,és enyhén keserű íze volt.Elmondta,hogy minden gazda így csinálja.

Ezért lehetségesnek tartom,hogy az anyatejjel is lehet valami hasonló dolog.

2009. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor most meddig szoptassam a gyerekem? Még csak 8 hónapos és 3x szopizik, de nem egyik napról a másikra akarom elválasztani.
2009. szept. 25. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A WHO tényleg 2 éves korig javasolja.

Egyébként szerintem káros anyagok bármiben lehetnek. Mert amit az ember megeszik, minden tele van adalékanyagokkal, színezékekkel, tartósítókkal. Még aki szinte csak bio dolgokat eszik, az sem tud arra vigyázni, hogy ne kerüljön semmi káros az anyatejbe, hiszen biztos használ hónaljdezodort (alumínium), tisztítószereket, sampont, kimegy az utcára a szmogba, stb. Szóval ilyen alapon az ember levegőt se vegyen. Arról meg nem is szólva, hogy honnan tudjuk azt, hogy a tápszer miféle tejporból készül. Én azt mondom, mindenki a saját gyerekén látja, érett-e már az elválasztásra. Ha még lelkileg nem érett, vétek csupán azért elválasztani, mert elmúlt egy éves. Úgyis mit fog utána enni? Csupa olyan ételt, ami tele van káros anyagokkal...

2009. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem! Ameddig mindkettőtöknek jó, ill. van tej.

Ha fokozatosan akarod elválasztani, akkor egyre több étkezést válts ki más étellel, ritkábban tedd mellre, míg egy esti szopi marad. Aztán vagy elapad lassan, vagy idővel elveszed.

Ha addig szeretnéd, míg van tej, akkor tedd azt.

Ha elválasztod, tényleg érdemes fokozatosan. Ha lelkiismeretfurdlalást okoz, gondold végig, hogy nem a tejtől vagy anya! Ha terhes neked a szoptatás és már ennyi idős, hogy nem lételeme a tej, nem kell, hogy kínlódj.

Nekem 10 hónapig volt tejem, nem választottam el, de már vágtam a centit...

2009. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én másfél évnél húztam meg a határt, most 10 hónapos. Addig szépen lassan le kell, hogy szokjon. Az még sok idő. Túl sok. Imádom szoptatni, de szeretném visszakapni már a testem lassan 2 év után... Viszont a szeretem szoptatni győzött:-))
2009. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az enyem 16 honapos, en meg 2-3- honapig akarom szoptatni, mar csak reggel meg este kap. Elegge cicifuggo a gyerkoc es en is szeretek szoptatni. Ugyhogy majd meglatjuk, de most ugy tervezem, hogy decemberig befejezzuk. Ha nem megy, akkor 2 eves koraig maximum. Szerintem nincs ezzel semmi gond, ha az anyanak es a gyereknek is jo, a tapanyagtartalma pedig folyamatosan novekszik a tejnek 2 eves korig (lasd korabbi valasz egy hasonlo kerdesre).
2009. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!