Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan készíted a gabonapépet...

XStefix kérdése:

Hogyan készíted a gabonapépet anyatejjel, hogy az összetevői ne károsodjanak?

Figyelt kérdés

Melegíteni nem nagyon szeretném, még vízfürdőbe se, ha lehet. Viszont a péphez ugye muszáj melegebbnek lennie a folyadéknak, mert ha hideg, akkor csomós marad, de ha túl meleg, akkor elfolyósodik az egész...

Próbáltam tejes-vizes pépnek is, de eddig nem igazán jött össze. A forró vízhez megint nem akarnám hozzáönteni a szobahős tejet, de ha hagyom a vizet kihűlni, akkor az egész már hűvös és így csomós lesz. Aztán megcsináltam a pépet csak vízzel, de sűrűbbre, és utána öntöttem hozzá a tejet, de így megint túl híg lett a vége...


Te hogy csinálod, hogy az állaga is jó legyen, de ne nagyon menjen tönkre a tej?



2013. ápr. 6. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Vízfürdőben melegítettem meg a tejet. A lefagyasztott tejet is úgy olvasztottam és melegítettem.

Miért nem szeretnéd így?

2013. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretném, ha létezik más megoldás is, mert már ezzel is eléggé lestrapálódnak az összetevők. Jó, végülis nem világvége, meg nem is rendszeresen adnám neki anyatejjel... Csak arra vagyok kíváncsi, hogy van-e valakinek olyan módszere, aminél elkerülhető a melegítés és ami nem jutott még eszembe. :)
2013. ápr. 6. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

"Melegíteni nem nagyon szeretném" "Viszont a péphez ugye muszáj melegebbnek lennie"

Most viccelsz? Szerinted valaki fog tudni egy olyan módszer ajánlani, amivel melegítés nélkül lesz melegebb?

2013. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ennyire nem lehet megérteni, mit kérdeztem.
2013. ápr. 6. 22:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se értem... hogy most akkor akarod melegíteni vagy nem?
2013. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én értem, mit mondasz, csak azt nem, hogy a vízfürdővel mi károsodik az anyatejben?

Nem mikró, nem öli meg a "jó" anyagokat, nem forralás, egyszerűen meleg vízben felmelegíted.

A tejpépben is vannak vitaminok, ásványi anyagok, ami esetleg eltűnt az anyatejből a melegítés során, abban benne lesz.

Próbáld meg, hogy a port melegíted meg és ahhoz öntöd a tejet, hátha....

Bármilyen módszer van, ugyan olyan hőt ad le, mint a vízfürdős melegítés, mostmár én is kíváncsi vagyok, van e más. Ha találsz másmilyen jó megoldást, majd írd meg légyszi! Köszi!

2013. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok.

Olyan módszerre gondoltam, ami minél kevésbé károsítja az anyatejet. A mikró a legpusztítóbb, ez kizárva. Forralás megint elég durva, ez se szoktuk ugye ajánlani. A vízfürdő még a legkíméletesebb, de mint MINDENfajta melegítés, ez is károsítja egy kicsit a tejet. De még ez a legjobb a többi között.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy tud-e valaki olyan "trükköt", amikor nem az anyatejet kell direkt melegíteni, vagy legalábbis úgy is meg lehet oldani, hogy alig veszítsen a minőségéből. Ha a vízfürdőn kívül nincs ilyen, akkor nyilván én is maradok annál; csak hátha valakinek eszébe jutott egy jobb ötlet.

Bocsánat, tényleg nem voltam elég érthető, remélem, így már oké.


Elsőnek: Minél magasabb (ill. alacsonyabb) a hő és minél tovább tart, annál több mindent pusztít el. A 62,5 fokos pasztörizálás (huzamosabb ideig) pl. elpusztítja a sejtes elemeket és a laktoferrin nagy részét is. A forralás már a szérum IgA-t és a lizozim (enzim) nagy részét is, az előbbieken kívül. - A fagyasztás is károsít sajnos, a sejtek tönkremennek és a lipidek zsírsavvá bomlása is fokozódik.

A kérdésem nyilván nem erről szólt, de amennyire csak lehet, szeretném megőrizni az értékeit, még akkor is, ha csak alkalmanként adok tejes pépet.

2013. ápr. 7. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

3-as vagyok.

Pontosan értettem a kérdést, amikor a választ írtam. Esetleg még megpróbálhatod az elméd erejével, vagy imádsággal, vagy valamilyen kuruzslással. Ha majd belátod, hogy nem tudod a fizika törvényeit felülírni, akkor beállítod a vízfürdőbe.

2013. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönettel vettem a piszkálódásod a tartalmas válasz helyett. :)
2013. ápr. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!