Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez igaz a tej mennyiségével...

Ez igaz a tej mennyiségével kapcsolatban? (bővebben lent) Nekem Mirená-m van, és most kétségbe estem!

Figyelt kérdés
Sok LLLI (La Leche League International) orvosi tanácsadó más illetékes szervekkel egyetértésben úgy vélekedik, hogy a szoptató anya ne szedjen fogamzásgátló tablettát. A hormontartalmú, méhen belüli fogamzásgátló eszköz szintén hasonló hatást fejt ki.
2009. szept. 19. 23:53
 1/9 A kérdező kommentje:
4 hós a babám, kizárólag szoptatom. 3 hete tetettem fel a Mirená-t, ami egy hormontartalmú spirál.
2009. szept. 19. 23:55
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de az kimaradt a kommentből, hogy azért ne alkalmazzuk, mert csökkenti a tej mennyiségét, és rontja a minőségét.
2009. szept. 19. 23:56
 3/9 A kérdező kommentje:
A tablettás fogamzásgátlás csökkentheti a tejképződést és megváltoztathatja az anyatej tápértékét. Sok LLLI (La Leche League International) orvosi tanácsadó más illetékes szervekkel egyetértésben úgy vélekedik, hogy a szoptató anya ne szedjen fogamzásgátló tablettát. A hormontartalmú, méhen belüli fogamzásgátló eszköz szintén hasonló hatást fejt ki.
2009. szept. 19. 23:57
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A dokid megnyugtathatja a lelkiismeretedet, de azért sejtheted, hogy nem jó dolog! Egyszerűen a hormonokkal átverjük a természetet, aztán nem csoda, ha a gyerekeink melegek lesznek, a halak feminizálódnak a vizekben...

Nem akarlak megbántani, félre ne érts! De sokszor a negatív hatásokat azért nem ismerik el, mert túl nagy üzlet van a gyógyszeriparban.

2009. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:( hűűűűűűűű, hát ettől nem lettem nyugodtabb :(

Most akkor mit tegyek? Levetessem??? Olyan sokba került, de nem akarom, hogy a szoptatás és a Babám rovására menjen... egyébként még mindig pecsételgetek amióta feltették.

2009. szept. 20. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia

Ez áll a betegtájékoztatóján

A Mirena alkalmazható szoptatás alatt. A levonorgesztrelt kis mennyiségben kimutatták szoptató anyák tejében. Úgy tűnik, hogy a csak progesztogént alkalmazó módszerek használata a szülés után 6 héttel kezdve nem okoz semmilyen negatív hatást a csecsemő növekedésére vagy fejlődésére. A csak progesztogént alkalmazó módszerek nem befolyásolják az anyatej mennyiségét.

+ infó netes nőgyógyászoktól:

Tudni kell, hogy a véglegesnek mondható hatás-csúcs eléréséig (ez egyénileg változó, 0-6 hónap közti idő) akár többször is lehet pecsételő, közti vérzés.

2009. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Pontosan egy eve szultem szeptember 16-an es november elejen feltettem en is mirenat ,tehat lassan egy eve ennek is.Kisfiamat a mai napig szoptatom soha sem volt problemam.Inkabb azzal van problema,hogy nem nagyon akar a kis draga a mai napig rendes kajat enni,inkabb maradna az anyatejnel.Remelem egy kicsit megnyugodtal.

2009. szept. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim javasolta, de nem rakattam fel, mert drága volt. Ha elapadna tőle a tej, biztos nem mondta volna, hogy a 6 hetes vizsgálaton felrakható.
2009. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tejet nem mindenkinél befolyásolja, de a tejbe átjut valamennyi hormon. De ha téged az érdekel csak, hogy legyen elég tejed, használd! Ha arra is érzékeny vagy, hogy hormont kap a baba, akkor ne!
2009. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!