Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy oldjam meg ezen a napon...

Hogy oldjam meg ezen a napon a szoptatás? Vagy írassak tápszert?

Figyelt kérdés
24-én vinnem kell a kislányom a Klinikákra,reggel 9-re vizsgálatra.De általában a reggeli szopi 06-és 07közöttvan,majd a következő 08.30 és09.00 között.Hogy szoptassam meg?A kórházban ambulancián nem tudom,wc-ben meg nem fogom.Írassak tápszert?Szerintetek?2hónapos baba anyukája.
2009. szept. 11. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában a kórházakban alakitanak ki szoptató szobát.Én rákérdeznék egy nővérkétől,hol tudnék szoptatni.De ha nem akarsz ezen stresszelni,fejd le a melled indulás előtt,és ad neki oda azt üvegből(teás lyukú cumiból lehetőleg).Ha a fjeést macerásnak tartod,vigyél neki egy kis cukros teát,azzal lehet tolni kicsit az evés idejét,és később szoptathatod.Én autóban ülve is szoptattam már,a vállamra csaptam egy pelenkát,és az alatt kényelmesen jól lakott a fiam.Csak ügyesen!
2009. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan szoptasd meg ott, ahol éppen a kicsi megéhezik. Ha a pólód alá veszel fel egy spagetti-pántos felsőt, akkor szoptatás közben nem lesz kint mindened. Az emberek észre sem fogják venni, csak az látszódik, hogy egy kicsit összebújtatok.
2009. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,én is teára gondoltam.Sajnos autóval nem tudunk menni egyéb okok miatt.De már én is szoptattam autóba,az sem rossz megoldás:)
2009. szept. 11. 12:37
 4/10 xStefix ***** válasza:
Szerintem is erősködj picit a szopihelyet illetően, értsék meg, hogy neked ez fontos. Ha nyilvánosan kell intézned, az előzőek mellett vihetsz magaddal egy sálat vagy hordozókendőt is, abban/azalatt láthatatlanul is lehet szoptatni.
2009. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi csípőszűrésen várakoztunk sokat a kisfiammal, szegény már nagyon éhes volt. Megszoptattam hát ott váróban, engem nem érdekel ha megbámulnak ezért, nem vagyok hajlandó a wc-ben etetni a gyerekemet azért mert valaki szívbajos és nem tetszik neki ha nyilvánosan szoptatok. Nekem ez a véleményem. Egyébként buszmegállóban is szoptattam már. Nem fogom hagyni, hogy ordítson. Úgy gondolom cukros teával elég akkor tömni szegény babákat mikor hasfájósak, a szopit úgy sem pótolja semmit. Szoptassunk hát ott és akkor ahol és amikor a baba akarja.

2009. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig lefejem és cumisüvegből kapja a babám. Esetleg odatelefonálhatsz a klinikára hogy van-e lehetőség a szoptatásra, ha nincs akkor marad a cumisüveg. Én sem vagyok híve a nyilvános szoptatásnak, én annál sokkal zárkózottabb, szégyenlősebb vagyok. Gondolom te is, ezért kérdezted.:)
2009. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor fejek vagy felengedem a fagyasztott tejet, termoszba teszem és cumisüvegből adom, amikor szopi idő lenne.

Nem tudok nyilvános helyen szoptatni

2009. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel ki mit mond,én is eszek ha megéhezek.Szoptattam már diszkréten vonaton és buszon is.


Egy dologért haragszok hogy a tanácsadáson sincs elkülönített rész a szopizáshoz.

2009. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tejcsi nekem is van lefagyasztva.De vajon meddig jó miután felolvasztom?
2009. szept. 11. 16:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Reggel indulás előtt felmelegíted, be a termoszba, amikor etetsz kiöntöd a cumisüvegbe, a maradékot - ha van - zárd vissza.

Nem tudom, hivatalosan meddig jó, délig tuti eláll, de úgy hallottam, az anyatej amúgy is tovább jó, mint a sima tej.

2009. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!