Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek? Azt mondják...

Mi a véleményetek? Azt mondják az anyatej sárgásszinű egy ideig az enyém is olyan volt de mostmár csak fehér.

Figyelt kérdés
Lehet hogy nem olyan tápláló a tejem. A babám szépen hízik bár az igaz hogy gyakran 2 óránként és sokáig 30-50 percig is szopizik. A védőnőm elutazott csak jövő héten lesz így őt nem tudom megkérdezni. Nektek mi a véleményetek?
2009. júl. 30. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
az én tejem még 3 hónap után is madártej szerű volt. nagyon kevés volt, sajnos sosem fehéredett ki, aztán egy 41 fokos láz azt a keveset is elvitte. azt mondta a doki, h valószínűleg ettől az erősen zsíros tejtől fájt annyiszor a babám hasa. a fehér tej nem azt jelenti, h nem megfelelő. szerintem a babád szeret szopizni és a közeledben lenni, így nyújtja a szopiidőt.
2009. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában az elején sárga színű majd mindig egyre jobban fehéredik ki. Ne aggódj, jó a tejed:-) a tej mindig változik, ahogy a pici is növekszik, mikor milyen korban milyen tápanyagra van szüksége úgy "alkalmazkodik" a tej is ehhez.
2009. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tej színe változó! Az előtej sárgás, és azt mondják ha kevés is, adni kell a babának, mert nagyon laktató és tápláló! én amikor fejni kezdtem, csak a fehéret láttam, de az sem mindig egyformán fehér. Pl reggel kicsit vizesebb a kinézete, meg akkor is, ha teli nagyon a mellem, és azért fejek, hogy tudjon belőle enni a kisfiam. Aztán délután már sárgásabb a színe. meg akkor is, ha maradékot fejek.

Az anyatej könnyen emésztődik, ha igény szerint szopiztatsz, akkor nyugodtan tedd a melledre 2 óra után. Minden baba szereti a közelséget, ezért szeret lógni a cicin. Nekem azt csinálja a fiam, hogy belakik hamar, majd szundít egyet, és közben kortyol még párat! Ilyenkor nem lehet kivenni a szájából a cicit, vagyis én nem rángatom, ha nincs semmi fontos dolgom. Mert ha rendesen elalszik, vagy elég neki, kiköpi ugyis! Ha szépen hízik, akkor elég neki! Szerintem fehérnek kell lennie egy idő után!

2009. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sárgás volt az elején , aztán kezdett világosodni, majd beállt egy halványkék! színre.Komoly. Előfordul mindenféle, a babád szépen hízik, nincs baj.
2009. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!