Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A menszesz milyen hatással...

A menszesz milyen hatással lehet a szoptatásra?

Figyelt kérdés
Nagyon meglepődtem, amikor azt tapasztaltam, hogy két és fél hónappal a szülést követően szoptatás alatt megjött a menszeszem. Én teljesen abban a hitben voltam, hogy amíg szoptatok ez elmarad, ezért is mondják, hogy szoptatás alatt kicsi az esélye annak, hogy teherbe essünk. Most akkor mi van? Ugye nem fog elmenni néhány nap múlva a tejem? Néhány napja jelentősen esett a tej mennyisége, de elkezdtem fejni, meg teát inni, meg igyekszem nem stresszelni magam a vizsgáim miatt. Lehet, hogy a két dolognak köze van egymáshoz? Szóval a kérdésem az, hogy van-e esélyem arra, hogy még hónapokig szoptassak?
2008. ápr. 16. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lesz tejed bőven ,ne félj.Nekem az első babámnál megjött a bajom azonnal gyermekágy után(gondolhatod hogy örültem!)és rendszeressen ,havonta jött ahogy kell,8 hónapig szoptattam,menszesz elött,meg az első napokban kevesebb volt a tejem ,de aztán ujra volt rendesen.A második babánál másfél évig nem betegettem meg!Őt is ugyanúgy szoptattam...
2008. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, ez megnyugtatott. Akkor lehet, hogy a menszesz miatt lett kevesebb a tejem, és ez csak néhány napig fog tartani. Akkor azt már kibirjuk. Remélem nálam is úgy fog alakulni, mint nálad. Köszönöm a megnyugtató szavakat :-)
2008. ápr. 16. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A szervezet tartalékol a mensi miatti vérveszteségre, ezért valóban elhet picit kevesebb a tejcsi, de ettől még sokáig szoptathatsz :)

Sajnos alkati kérdés is, hogy mikor jön meg, én szerencsés vagyok, mert csak 10 hónap után, de még mi is szopizunk, most leszünk 1 évesek!

2008. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én feb. 20án szültem, és egy mensi se maradt ki, sajnos. Tegnap jött meg... Nekem is kevesebb a tejem, én is megijedtem mint te. Nagyon remélem, hogy visszaáll tényleg. Csak azért írtam, hogy ne érezd magad egyedül:)
2008. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tényleg jó érzés, hogy tudom, hogy másoknak is hasonló gondjaik vannak és hogyáltalában van mogoldás
2008. ápr. 17. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs rá hatással, bár én ha szoptattam, mindig úgy éreztem, hogy erősebb a menszesz, mivel, ha szoptatsz hamarabb húzodik össze a méhed.
2008. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!