Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van még esély...

Gabszem kérdése:

Szerintetek van még esély hogy valahogy növeljem a tejet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Eddig is nagyon kevés tejem volt, pótolni kellett tápszerrel, de úgy néz ki hogy most már annyi sincs mint eddig. A pici még csak 5 hetes, szeretnék neki legalább valamennyi anyatejet adni
2012. márc. 8. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
gyógyszertárban van herbália márkájú teafű tejszaporításra(elfelejtettem a nevét),én is azt ittam,nekem sem volt sok tejem és ezt ajánlották ismerősök,de úgy,hogy napi másfél litert kell meginni úgy,hogy abba a mennyiségű vízbe 3-teafüvet áztatsz,hatásosabb mint bögrénként tényleg elkészítve mint a tájékoztatón,és 2-napra rá éjjel arra ébredtem,hogy fázok annyi tejem lett,hogy az egész felsőm csurong tej volt és fagyóba is tudtam késöbb eltenni abból pedig főzelék lett a kicsimnek.
2012. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ne időre szoptass, tedd mellre akár óránként és ne adj neki tápszert, vagy ha muszáj, kiskanálból, ne cumisüvegből és csak szopi után. De 1-2 nap tápszer nélküli "éheztetesé" - nem tudom, hogy írjam, szóval pótlás nélküli nap után nem fog éhen halni a baba, hogyha rengeteget (akár egész nap!!) szoptatsz, vissza tudod tornászni a tejed.


Az én lányom 1 hetesen szopott először, 7 hetes korára hagytuk el keserves munka árán a tápszert, de sikerült. Most 14 hónapos, még mindig szopik, pedig a kórházban teletömték, cumizavaros volt, nekem meg befelé forduló bimbóim vannak. Szóval lehetséges, de készülj fel, hogy napokig vagy akár hetekig tényleg szinte egész nap szoptatnod kell.


Tedd mellre minden nyikkra, vagy ha csak látod, hgy tátogatja a száját, eszi az öklét, a sírást sem kell megvárni.


Hogy ne csak az előrejet egye ki, 2-3 óránként elsőre ugyanarra a mellre tedd, utána jöhet a másik, majd vissza megint az elsőre, ha még szopizna, azaz szoptass egy alkalommal 3 mellből. Ne aggódj, a gyomrának semmi baja nem lesz a folyamatos szopitól, nem lesz tőle hasfájós.


Latasd a mellkasodon, a testközelség is tejtermelő hatású, beindítja a prolaktin hormon termelését.



Pihejetek sokat, igyál rendesen, egyél változatosan és tényleg szoptass egész álló nap és próbáld meg pár napig nem pótolni (meg nem méregetni) a kaját. Csak arra figyelj, hogy a napi 5-6 pisis pelus meglegyen, akkor minden rendben lesz!

2012. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másodikkal értek egyet, csak így lehet!

Hajrá, kitartás, sikerülhet, ha szeretnéd!

2012. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, másodiknak van igaza, én is így csináltam anno, és kizárólag anyatejes lett a kisfiam 6 hós koráig!!! Tarts ki, drukkolok, hogy sikerüljön visszahozni a tejet!!!
2012. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kapható egy új tejszaporító kapszula a gyógyszertárban, az a neve, hogy Lactinatal. Én nem használtam, de állítólag nagyon jó. Egy próbát talán megér.
2012. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Herbáriás Laktoherb teától fájt a picim hasa és nem is lett több tejem.Ahogy előttem is írták volt olyan,hogy szoptattam egész nap,kb 7-8 hetes korára teljesen elhagytuk a tápszert.Nemrég elkezdett megint apadni.Most alkohol mentes sört (gösser natur zitrone) iszogatok és több tejem van.3,5 hós a babám.
2012. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!