Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben epekőműtét?

Szoptatás közben epekőműtét?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2,5 hónapos, és most derült ki hogy epekövem van.Tuti a műtét úgy tudom hogy 3 napig kell kórházban lenni.Tudja e valaki hogy ezalatt milyen gyógyszereket kap az ember,és vajon mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből, mert természetesen szoptatni szeretném utána is.

Előre is köszi.


2009. jún. 1. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt epekő műtétem. Szerdán kellett befeküdni, este adtak egy nyugtatót (nagyon enyhét), csütörtökön műtét (altattak), csüt. éjszaka kaptam egy szem algopyrint és kész. Szombat reggel jöttem haza. Úgyhogy ne aggódj, nem tömködnek tele gyógyszerrel :) és főleg ne izgulj, nem lesz semmi baj, utána még kicsit gyengének érzed majd Magad, de hamar gyógyul a seb. Fel a fejjel, ezerszer jobb lesz, mintha görcsölne az epéd! Sok sikert :)
2009. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hetes volt a babóm mikor műtöttek és addig cumisüvegböl kapta a lefejt anyatejet.

Nekem lataroszkóposan vették ki tehát csak 3 vágással oldották a kivételt ha be lett volna gyulladva az epehólyag akkor egy hatalmas vágás és 3 nap benntlét lett volna.A műtét napján kellett bemenni akkor kaptam egy szem gyógyszert és vittek a műtöbe másnap délben már otthon voltam.igaz 3órakkor toltak ki és másnap 3 óra elött nem szoptathattam mert 24 óra alatt ürült ki a szervezetemből.Nem gáz csak arra figyelj hogy ne hagyd magad a tejed elapasztattni,mert nekem a sebész doki 2 szer is mondta,hogy jó lenne mire határozottan mondtam,hogy nem és nem mondogatta utána.

2009. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapos volt a babám, amikor beigazolódott, hogy a görcsök mögött epekő-probléma áll.

Én vártam, diétáztam és most műtettem meg magam, amikor a kislányom 9 hónapos lett.

Nekem szerencsém volt, 1 éjszakát kellett csak bent töltenem. Amikor bementem aznap megműtöttek. A tejet (mert még szopizik a kislányom most is) lefejtem, de ki kellett önteni. A műtétet követő 24 óráig nem szabad szoptatni. Én ugyan a fájdalmaimra bevettem algopyrint, de ez hiába megy át az anyatejbe, kis mennyiségben nem árt a babának (doki mondta, és tényleg csak akkor vettem be, amikor már nagyon fájt).

A kislányom jól bírta nélkülem, tudta, hogy hazajövök hozzá, és simán szopizott/szopizik tovább...

2009. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,már szerencsére én is átestem a műtéten,a pici fiam is jól viselte a távollétemet.1,5 napig voltam bent, addig a lefejt tejcsit eszegette.Most már lassan 9 hónapos és még mindig megy a szopi. Jó egészséget mindenkinek.
2009. dec. 5. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!