Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az oka, hogy néhányunknak...

Mi az oka, hogy néhányunknak nem termelődik elég teje?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok, hogy nem tudjátok szoptatni a babátokat (lapos vagy befelé álló mellbimbó miatt stb.), és "csak" a lefejt anyatejet tudjátok nekik odaadni.Miért van az, hogy vannak olyan, "csak fejő" (bocsánat a kifejezésért) anyukák, akik bár mindent megtettek a tejtermelés érdekében, mégsem tudnak annyi tejet lefejni, hogy kizárólag ezzel etethessék a babájukat?

Sajnos én is ebbe a kategóriába tartozom. Pedig rendesen és változatosan étkezem, 3 liter folyadékot megiszom naponta, 3 óránként fejek (éjszaka is), kipróbáltam az összes csodaszert (alkoholmentes sör, homeos bogyók, tejserkentő teák, More Milk tabletta, túrós ételek, őszilé), pihenek, s asszem már a felesleges stresszelésen is túl vagyok, s mégsem sikerül csak anyatejjel táplálnom a babámat. Ha valakinek egyáltalán nincs teje, s hormonális probléma áll a háttérben, azt el tudom fogadni magyarázatként. A saját szituációmra viszont nem tudok magyarázatot adni. Kérlek Benneteket, segítsetek.


2009. máj. 18. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A tej elválasztásának egyik feltétele,hogy minél többet tegyük mellre a babát.Ez indítja meg a tej termelődését.Amíg nem indul el rendesen a tejtermelődés akár óránként is kell szoptatni,ezután magátó beáll a megfelelő mennyiségre.
2009. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mit csináljon az, akinek egyáltalán nem fogadja el a ciciét a baba?
2009. máj. 18. 16:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy úgy érted, gyakrabban kellene fejni? Akár óránként is?
2009. máj. 18. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam valahol, hogy erre az esetre vannak spécibb fejőgépek, amik a tejadó reflexet is beindítják... nem tudom ez Nálad jelenthet-e valamit...
2009. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.Én is mindent megtettem amit csak lehet,és sűrűn szoptattam,de sajna ez sem volt elég már 9hetesen tápit is kapott:(Nálunk a családban senki nem volt jól tejelő,így nem is vártam csodát,de bíztam benne.5hónapig sikerült szoptatnom a kisfiamat és utána elapadt,szinte egyik napról a másikra.Szerintem a genetika is közrejátszik(legalább is nálunk).A kisfiam egészséges,már sok mindent eszik és még nem volt beteg.:D

8.5hós manó anyuja

2009. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 19. 08:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a másik táborból írok. Higyjétek el ez sem jobb. A vigasz hogy anyatajet ehet a picúr. De az éjjel 2 óránkénti lefejés hogy ne hónajból hasogasson a melled és az hogy a napod etetésből és fejésből áll kimerítő. Az első babómat simán szültem és ott is rengeteg tejem volt. Most féltem mert császáros voltam de 2 nap és úsztunk a tejben...szóval ez nagyrészt genetika,mert én bármit teszek hogy ne legyen ennyi,ez csak termelődik és termelődik. Esküszöm olyan érzés ha iszom mintha az egyenest a mellembe folyna és alakulna át tejcivé...és már csapolhatnám is. Kitartás mindkét tábornak...
2009. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm, hogy próbálsz megnyugtatni. Te is csak fejsz, vagy cicizik a babád?
2009. máj. 19. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Most cicizik szerencsére,de a nagyfiam anno nem cicizett és úgy is 9 hónapig rengeteg tejcim volt. Én a "jóltejelő" tipus vagyok,pedig semmit nem tettem érte,hogy ennyi tejem legyen.
2009. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!