Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőltesse a szoptatást vagy...

Erőltesse a szoptatást vagy tápszer?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm múlt héten szült, a picit át kellett vinni a születés másnapján egy másik kórházba mert besárgult, így tápszert kapott mert nem tudott még akkor átjárni csak napi egyszer szoptatni. MOst hogy hazajöttek a pici nem akar szopni mindig bealszik rajta. 10 gr-okat szopik nagy nehezen. Éjszaka már kimentek tápszert venni azt simán megitta mert ugye a cumisüvegből dőlt a cucc. Nem lenne jó ha tápszeres lenne, van valami tanácsotok mit csináljon?
2009. máj. 14. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem próbálja a szoptatást folytatni, ha nem megy, akkor én a helyében lefejném az anyatejet, és inkább azt adnám üvegből oda a babának. Ha kevésnek bizonyulna, akkor jöhetne pótlásnak a tápszer.

az a baj, hogy a babók tényleg hamar hozzászoknak, hogy nem kell megdolgozni a hamiét és kényelmesebb csak nyelni.


amúgy létezik eg ykészülék, asszem Habermann-etető a neve, vagy a Medela-Szoptanít készülék is ilyen talán ha jól tudom, az a lényegük, hogy pici csövecskéken kapja a cuccot, az anyának mellre kell venni a babát, ő a cict szívja, és ezzel a szívással eszi a tápot is közben. az anya szagbályozza, hogy milyen erősséggel jöjjön a táp. ez azért is jó, mert így vissza lehet álíltani a babát a szopásra teljesen.

szerintem nézzetek utána.


sok sikert

2009. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindenképpen érdemes erőltetni, ha minden kötél szakad, és már elrontották az üveggel, lefejt anyatejjel etetni cumisüvegből. Gondolom tisztában vagy az anyatejes táplálás előnyeivel, nem véletlenül írtad ki a kérdést. Anyatejszaporító homeopátiás szer az urtica urens 5 ch, de a gyógyszertárban is tudnak segíteni.
2009. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
egyertelmuen eroltetni kell a szoptatast, mert ha van tej, ababa ra fog jonni, h nincs tobb cumisuveg es enni meg szopizni azert szeret. gyakran kell mellre tenni. en igy probaltam, es egy cumisuveges ejszaka (lefejt anyatej) utan a babam szerencsere visszaall a szopira. mostani eszemmel visszagondolva nem is kellett volna a cumisuveg csak ha elso babas hamar otletszeruen probalja megoldani a problemat. sok szerencset
2009. máj. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is megéri tovább próbálkozni! Ismerek olyat, akinek hetek múlva sikerült visszaszoktatni a cicire a babáját.Többször kell próbálkozni, és valóban, fejni közben, hogy mindenképp anyatejet kapjon a baba.
2009. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Megerősítem az előttem szólókat: én 12 naposan kaptam meg a babám, mert addig az intenzíven volt, és cumisüvegből etették. Otthon beletelt ugyan pár napba, de mindketten belejöttünk, és a tejem mennyisége is megnőtt. Én több órát töltöttem naponta az ágyban, mellettem a baba, és minden nyikkanásra beletettem a cicit a szájába. Végül több, mint nyolc hónapos koráig szoptattam. Tápszeres kiegészítésre ugyan legtöbbször szükség volt, de hónapokig csak napi egyszer-kétszer. Olvastam egy olyan módszert, h' a babával be kell bújni egy takaró alá meztelenül, és a piciben ez felébreszti azt az ösztönt, h' megkeresse az emlőt, és szopizzon. Most még nagyon az elején van a barátnőd, mindenképpen arra biztatnám, h' ne adja fel, mert még visszafordítható a folyamat. Minden jót!
2009. máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Mi is 10gr tejcsivel jöttünk haza a kórházból. Nagy meló volt, de mi szopik után +30 gramm tápit kanállal adtunk oda. A kórházban az én babám is cumisüvegből kapta a pótlást. Itthon 2 napig csináltuk ezt a kanalazást, -éjjel is- utánna viszont állandóan cicire tettem. Szedtem a more milk kapszulát, és szépen megjött a tejem. Még most is szoptatok.

3.5 hónapos a babám.

2009. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Szia, nem cumisüvegből adtam neki az anyatejet, ameddig volt, macerás de megéri. Most már csak tápszert kap:(
2009. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!