Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok, szörnyű vagyok,...

Mit gondoltok, szörnyű vagyok, ha abbahagyom a szoptatást?

Figyelt kérdés
Kezdettől fogva kinlódtunk a szoptatással, pedig (egész környezetem szerint) mindent elkövettem. Ettem, ittam, fejtem, igény szerint igyekeztem szoptatni. Az egyetlen talán, amit nem tettem meg, hogy szó szerint egész nap a cicimen lógjon. Hozzá teszem, az előző babáimnál sem volt ez másképp. Már hónapok óta a szoptanít készülék segítségével igyekszem fenntartani a maradék tejtermelést. Viszont, amióta beindult a suli, nagyon lecsökkent az idő, amit az etetésre tudok szánni, lévén van másik 3 gyerekem, akiket két fele hordok iskolába, és egyszerűen nem megy, ugyanis az említett készülékkel (nem tudom, ki ismeri) igen sokáig kinlódunk mindíg, amire nincs időm. Ráadásul a pici is egyre türelmetlenebb, szóval nem nagyon bírom. Ahogy az utóbbi időben mértem, etetésenként a két ciciből tud kb 30-40 grammot szopni, ami elég elenyésző ahhoz képest, hogy kb 200-at eszik összesen. Szóval nagyon galád vagyok, ha már csak üvegből táplálom hozzá a szoptatás után? Természetesen tisztában vagyok vele, hogy így villámgyorsan leszokik a ciciről. (bocs, hogy ilyen hosszúra eresztettem)
2011. szept. 8. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a lelkiismeretednek megnyugvásra van szüksége, akkor elmondom, hogy nem lennél galád és szörnyű :)) Én is jártam ilyen cipőben az első gyerekemmel, mindenféle csodaszert próbáltam, de 1 hónaposan abbahagytam, mert 10 ml volt a 2 cicimben.. Most a 2. babámmal próbálkozom, 1,5 hetes, és van olyan, hogy elalszik a tejtől, nincs is szükség minden etetésnél pótlásra. Nekem már ez is nagy öröm, aztán majd meglátjuk... :) Neked mennyi idősek a gyerkőceid?
2011. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Nekem anno azt mondta a dokim, hogy 3 hónapig kötelező. Én 5,5 hónapig bírtam. Nem lennél szörnyű és én teljesen megértelek! Amúgy meg kit érdekel mit gondol más? Úgy csináld ahogy nektek a legjobb, legkényelmesebb csak ez a fontos.
2011. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Kedves Első, azt hiszem, igazad van, tényleg a lelkiismeretemet akarom megnyugtatni, pedig talán felesleges is, mert hiszem, hogy nem ettől vagyok jobb, vagy rosszabb anya. A legnagyobb lányom 15 éves, a középső 12, a kicsi 8 és a kisbabám 2 hónapos. Nagyon nagyon kimerítő ez a fajta etetés, úgyhogy most már hajlok rá, hogy a továbbiakban üvegből adjam a pótlást,még ha így hamar vége is lesz. Tényleg köszi mindkettőtöknek, talán valóban nem kéne mások véleményével foglalkoznom.
2011. szept. 8. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első fiamat 9 hós koráig, a másodikat 7 hós koráig szoptattam. A második kész szenvedés volt. A második hónaptól pótolnom kellett, mert alig volt tejem. A vége felé meg már totál kivoltam és úgy döntöttem elég és nem küszködünk tovább. A tápszertől meg még jól is lakott.
2011. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem vagy szörnyű :)


aki meg esetleg ilyet vágna a fejedhez, az elmehet... Így is ügyes vagy, hogy eddig bírtad, és meg is tettél mindent.

2011. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is hasonló cipőben járok, most 7 hónapos a kislányom, de imádom amikor odabújik hozzám

de nem sokáig tudom már szopiztatni sajnos

2011. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!