Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érzitek, hogy folyik a tejetek...

Érzitek, hogy folyik a tejetek szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Én a kezdetektől nem érzem, hogy "ürül" a tejem. Abból tudom, hogy a lányom cicizik, vagy szopik is, hogy hogy veszi a levegőt és hallom, hogy nyel. Ezért is nem szeretek zajban szoptatni, mert nem tudom hogy mennyit eszik.

Én vagyok ilyen érzéketlen? Ezt érezni kéne?


2009. ápr. 20. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem érezhető,csak amíg a mell teljesen be van 'durranva' kb az első hónapban.

A lényeg az, hogy amikor a szoptatás alatt a pihenő melled elkezd zsibbadni, akkor kapja a baba a zsírdús tejet.

Ezért kell kb 20 percig szoptatni, mert akkor 2 ilyen alkalom is van, különben csak gyenge tejcsit kap.

Ha ezt kipróbálod, meglátod a súlygyarapodásán, de ha rendesen gyarapodik nincs gond.

Esetleg tejszaporításra ananászlevet ihatsz, nekem nagyon bejött napi 2-3 deci, vagy vitex agnus castus 5ch-ban 2x5 golyó-homeopatika.

2009. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

ezzel a 20 perccel nem értek egyet. az én babám általában 10 perc alatt letudja az evést és mégis jut 'rendes', tápláló tejhez. (gondolom ezt abból, hogy majd' 1 kilókat hízik havonta, most 3,5 hós)

amúgy én se érzem ahogy folyik, csak ha nagyon tele van, de olyan mostanság nem volt már, beállt teljesen jól a mennyiség. én is csak a nyelésekből tudom, meg abból, hogy rendesen szívja-e vagy csak úgy nyammog.

2009. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam:-) Azt hittem selejtes vagyok:-)

Amúgy a lányom már 10 hós elmúlt, bőven van tejem és utolom az ananászt:-( :-)))

Köszönöm a válaszokat, várom a további tapasztalatokat.

Ja, és lányom is igen hamar lerendezte már kiskorában is a szopikat, és gyönyörűen gyarapodott:-)

2009. ápr. 21. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:

6 hetes a lányom és szopás közben, főleg az legelején, ha kiesik a cici a szájából, akkor látom, hogy spriccel a tej, illetve hallom hogy nyel.

A másik mellemből meg csöpög a tej, de érezni és sem érzek semmit sőt a fiamnál sem éreztem.(21 hós koráig cicizett)

2009. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most hathetes a lányom, az elején én sem éreztem, hogy "beindulna" a tej, de kb. két hete, ahogy elkezd szopizni, érzem, hogy "ürül" a tej, ráadásul mindkét mellemnél így van ez. Úgyhogy kész technikai előkészületeket igényel a szoptatás, mert a sima melltartó betét simán átázik annál a mellemnél, amiből éppen nem szoptatok.
2009. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!