Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan zajlik a szoptatás a...

Hogyan zajlik a szoptatás a kórházban?

Figyelt kérdés
2006. okt. 27. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szoptatas kapcsan szerintem legjobb ha felkeszulsz elore. Pl. www.lll.hu, www.szoptatasert.hu. Tudom, konyvbol nem lehet megtanulni, de azert erdemes keszulni ra.


En a budapesti MAV korhazban szultem, ott eleg vegyes volt a csecsemosnover tarsasag, volt koztuk angyal es boszorkany is, de legalabb velem volt ejjel-nappal a fiam es nem volt olyan hogy lerangattak a mellemrol mikor vegre valahara sikerult mellre tenni. Szuloszoban is szoptathattam, a szuleszno segitett, bar nem tul finoman. A noverhivot ha megnyomtam akkor mindig bejott valaki es segitett a mellre helyezesben.


Szerintem a legfontosabb szoptatas szempontjabol hogy olyan korhazat valasszatok ahol nem viszik el idore a gyereket, hanem ha akarod ejjel-nappal veled lehet, es nem tomik cukros vizzel vagy tapszerrel. A tobbibe belejosztok ha van eleg ido probalkozni. Ha bunkok is a csecsemos noverek, a szobatarsak kozott biztosan akad tobbedik gyerekes aki segitokesz.


Nekem 3. nap jott meg a tejcsi, ugy ereztem magam mint Pamela Anderson. Aztan igazi tejcsarda lettem, szerintem hatos ikreknek is eleg lett volna az elejen. Dani elso nap vegig aludt, masodik nap rendszeresen 3 orankent ebredt, de csucsoritett szajtatas helyett, harmadik napra egesz jol belejottunk, es nem is sebesedtem ki. Bar legnagyobb megdobbenesemre a szoptatas fajt az elejen.


Korhazvalasztasnal nekem fo szempont a baba volt, hogy neki jo legyen. Mert hiaba a hiper-szuper szuloszoba meg szulokad es bordasfal, mosolygo szuleszorvos, ha utana a picinek elete elso napjait tole idegen helyen kell toltenie tavol az anyukajatol, cukros vizzel teletomve.

2006. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a karcagi kórházban szültem.Császáros voltam úgyhogy eleve csak később indult meg a tejelválasztás.A nővérek rendesek voltak mindig 3 óránként hozták ki a kicsit.Megmutatták hogyan helyezzem mellre a picit,segítettek mindenben.
2007. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Szolnokon szültem. Ott már baba-mama barát rendszerben zajlik az ottlét. Akkor és annyiszor tudtunk szoptatni ahányszor akartuk és ahányszor a baba igényelte. Ha aludt a baba, a lányom az első napot szinte végig aludta, szorgalmazták hogy 2 óránként keltsük fel a babákat és etessük meg. Na már ha fellehet olyankor kelteni! A lányomat nem lehetett, már nem is próbáltam két-három alkalom után. Ha valaki kérte, segítettek, vagy ha látták hogy nem megy akkor is. Ha szegény pici éhes volt és nagyon sírt, akkor is jöttek, próbáltak segíteni. Persze mint mindenhol ott is voltak kedves segítőkész csecsemősnővérek és védőnők és volt olyan is aki csak ijesztgette szegény kismamákat. De ne aggódj, biztos segítenek. Nem szabad idegeskedni, az a fontos!
2008. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!