Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szabad IGAZI...

Szoptatás alatt szabad IGAZI francia nemes penészes/márványos sajtot enni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 14:18
 1/7 xStefix ***** válasza:
100%

Hát, ez most jó kérdés...

Terheség alatt, úgy emlékszem, ez azon kevés ételek közé tartozik, amik nem ajánlottak. Mint pl. a nyers hús (beafsteak, szusi) se. És elvileg úgy szokták mondani, hogy amit terhesség alatt nem ajánlott, az utána se; ill. amit akkor nem bírtál, arra most is figyelj oda.

Én mondjuk nem szeretem a penészeset, de talán nem is annyira létkérdés perpill, hogy muszáj lenne enned. Az mondjuk más, ha nagyon kívánod... :)

2011. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 4. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Én 27 hónapja szoptatok, ha valamit megkívánok,akkro megeszem.
2011. júl. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
60%

Jó, én meg 40 és én is mindent eszem. :)


Én úgy vettem le, hogy kicsi még a baba (főleg szopizik), ilyen értelemben írtam az előzőeket. Én azt mondanám, hogy az első félévben inkább nem ajánlanám, a másodikban pedig csak óvatosan. Utána már nyugodtan. De persze mindez függ attól is, hogy vagytok-e allergiásak valamire stb...

2011. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Amikor fiamat vártam 1999-ben még nem volt internet és ilyen nem eszem, nem szabad... dolgok el sem juotttak hozzám.


Mikor a másodikkal voltam terhes 3 éve,akkor cukorbeteg lettem, erre föl csinált nekem párom diabetikus tiramisut.

És megettem:-)))

2011. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Terhesseg alatt nem mertem enni.De szules utan minden nap ettem briet vagy camambert.Nincs tiltolistas elelmiszer szules utan elvileg.De ha nagyon parazol akkor ne edd.
2011. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen,még csak 3 hónapos a kis Csodacsöppöm,és csak szopizik!

Azért kérdeztem,mert azt tudtam,hogy terhesség alatt nem szabad.De most jött haza franciából az egyik barátunk,és hozott ilyen sajtokat.

Gondoltam rákérdezek,hátha valaki okosabb,mint én :D

2011. júl. 5. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!