Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tejjel rendelkező...

Kevés tejjel rendelkező anyukák, nem unjátok még ezt az egész szoptatás mizériát?

Figyelt kérdés
Nekem annyi a tejem a kezdetektől, hogy éppen pont elég neki, de mindig pengeélen táncolt, hogy kell-e neki pótlás. Szerencsére eddig csak néhány alkalommla kellett neki a tápi. Viszont egy szopi fél-1 órát tart, van, hogy az előző vége után fél órával már éhes és sosem tudom igazán, hogy ha a szopi után ilyen hamar ordít, akkor tulajdionképp mi a baja. Méregetni állandóan marha macerás. Úgy érzem egész nap csak szoptatok, e körül forog minden, sose tudom mikor kéne tápit adni utána, nem beszélve arról, hogy semmilyen programot nem tudok szervezni (most ilyen egyszerű bevásárlásra gondolok), mert nem tudom meddig fogja bírni a törpe, kicsit elegem van az egészből.
2011. máj. 23. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

néha én is úgy érzem,hogy pont elég neki,és mostanában az én babám is sokszor fél-1óránként kér.de szerintem a meleg okozza.1hónapja még gyakran előfordult,h a lefejt tej kellett este,de azóta nem,és nemis fejek.nem hízik sokat (50-100g),1hónapja mondta a doki,h lehet kell majd neki pótolni,de védőnő nem aggódik ezen.én is lenyugodtam,gyakrabban szoptatom,és íme,még most sem kellett neki tápi.Egyébként viszonylag jó baba,mosolygós,sokat ébren levő,csak ha front jön akkor nyűgös.Szóval szerintem elég neki most a tej,nem adnék neki egyből tápit!Már előre félek mi lesz 2hét múlva a dokinál,nehogy megint megijesszen,mert az nem tesz jót a tejemnek:( A méregetésről leszoktam,max fürdetéskor mérem és nem nagyon izgatom magam rajta.

Egyébként honnan tudod,hogy kevés a tejed?

Szerintem a gyakoribb mellretétel megér egy próbát!És váltogasd a melleket szopin belül!

remélem azért valami hasznosat is írtam!

2011. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A kisbabám 9 hetes. Az, hogy éhes, egyértelmű. Szívja a cicit, adom neki egyiket a másik után és ordít szopi közben. Eddig én is úgy voltam vele, hogy nem baj, ha kell akkor óránként etetem, de már elegem van ebből. Szeretnék egy kis nyugalmat. Nem sokat, csak annyi, hogy legalább 2,5 órát bírjon ki. Utálom már a méregetést is, de ha nem teszem, akkor meg nem tudom, hogy mitől sír.

2011. máj. 23. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is méregettem az elején,hát nem is tett jót az idegeimnek!Volt,hogy láttam rajta,hogy elégedett,evett vagy 4, percig erre a mérleg azt mutatja,hogy 30g-ot evett!Máskor meg 10 perc alatt 100at.Na,én ekkor tettem le a méregetésről.csak az összsúlyát szoktam mérni,hogy hízzon azért.De ő ilyen vékonyka baba,inkább tokásodik csak.

Hát olyan velünk is elő szokott fordulni, hogy szopi elején sír,mert nem jön,aztán mondom neki,h türelem meg ringatgatom közbe,biztatom,hogy szívjon és jobb lesz.Vagy ha sehogy se jó,átrakom a másikra.Nekem eddig ez volt a max,olyan nem volt,hogy még így is elégedetlen lett volna.

nem lehet,hogy növekedési ugrása van?Mióta csinálja ezt?

2011. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-4 napja. De előtte is gyakran kért, csak nem volt ez a cicin ordítás. Nálunk egy szoptatás amúgy átlag fél-3/4 óra. És van, hogy ennyi idő alatt eszik 10-20 grammot. Szóval amit lehet, azt biztos kiszívja. Nagyon szeretném szoptatni, de már komolyan alig várom, hogy el lehessen kezdeni a hozzátáplálást.
2011. máj. 23. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:

a hozzátáplálást én is várom már,jó lenne ha nem függne tőlem ennyire a babó,bár azért megható mikor szopizik,mindig úgy megnyugszik:) Elmenni még énse nagyon tudok (vele együtt sem)1,5óra után már aggódok,h mikor tör ki rajta az éhség.egyébként 14hetesek vagyunk

hogy alakult a babád súlya?

2011. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ő szépen hízik,átlag heti 200 grammot és eddig csak összesen 3 alkalommal kapott tápszert, szóval nem kellett pótolni.
2011. máj. 23. 18:16
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
próbálj neki cumit adni. Nekünk az vált be,mert sokszor nem éhes csak megnyugtatja a szopizás. Azért is feszerenghet szopi közben,mert kakilnia vagy pukiznia kell.Azért lenne jó ha ritkábban szopna,mert akkor éhesebben hatékonyabban szopna.Mivel óránként csak kb 10-20 g-ot eszik ezért a melled is csak ennyit termel újra,mert annyi az igény.
2011. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
62%
Ismerős a szitu - nekem az segített anno, hogy megtanultam és megértettem, mi miért van így. Átformáltam a hozzáállásomat és a gondolkodásmódomat, és azóta minden szuperül megy. :)
2011. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megértelek. Én is így vagyok vele, és az én tejem egyre csak fogy, pedig egyre gyakrabban teszem mellre. Sajnos. És most jutottam el arra a pontra, hogy nem érdekel, szoptatom a babám, anyatejet is kap, de mellette tápit is kiegészítésként. A tápszer nem méreg, annak ellenére, hogy nagyon sokan így állítják be. Az a fontos, hogy anyatejet is kapjon.
2011. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Átérzem, milyen rossza hogy egy szabad félórád sincs. Ha összességében eléget hízik, akkor sztem ven elég tejed. Nekem is próbálkozott evés után 1 órával néha ordított, de én ilyenkor nem szoptattam meg (mondjuk volt annyi előnyöm hogy a mérleg szerint evett 60-70et). Próbáld meg kicsit kihúzni az időt, fokozatosan, és akkor egy alkalomra is több tej gyűlik össze. Szeritem napi szinten a babád megeszi azt, amit kell, csak túl sok részletben. Én így tenném: szoptatás utána ébrenlét és fárasztás , utánaa altatás (nekem babakocsiban ment a teraszon, lakásban is), és általában elég fáradt volt ahhoz hogy mimum 1 órát aludjon. Az ébrenlét-fárasztás részt tudod húzni, hogy beájuljon utána. És igyál sokat!! Most az igény szerinti szoptatós pártiak biztos kiutálnak engem, de én sem örültem volna a fél óra múlva újra kér.
2011. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!