Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fontos állandóan fejni?

Fontos állandóan fejni?

Figyelt kérdés
Első kisfiam születése után fejtem a mellem éjjel nappal minden szopi után mert ezt mondta a gyerekorvos és a védőnő is! Szenvedtem miatta nagyon, éjjel alvás helyett is fejtem, a mellbimbóm a rengeteg igénybevételtől már véres volt, de én csak fejtem rendületlenül! Mégsem lett több tejem, 2 hónapig tudtam csak szoptatni! Most ismét babát várok és már előre rettegek a fejéses időszaktól! Tényleg muszáj mindig fejni, vagy elég lenne csak akkor ha már nagyon be van durranva a mellem?
2011. máj. 3. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondta a védőnéni, hogy a baba 6 hetes koráig fejjek minden szoptatás után, addigra kb. beáll a kereslet-kínálat... Hát én nem fejek minden etetés után (éjjel pláne nem), csak néha, amikor úgy érzem, maradt még benne vagy 2 szoptatás között, ha már kidurran a mellem. Amúgy úgy érzem, a lányom elég jól kiszopizik mindent, mert mikor próbáltam utána fejni, alig pár csepp jött. Most 4 hetes.

Nyilván az elején, amikor a kicsi még nem tud annyit enni, viszont tej van bőven, érdemes lefejni!

Amúgy ne rettegj, mert az nem tesz jót a tejtermelésnek, de ezt gondolom úgy is tudod! ;o)

2011. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, csak nekem ahogy fejtem inkább egyre kevesebb lett, a következő szopizáskor sokszor éhes maradt... :(
2011. máj. 3. 13:21
 3/6 anonim válasza:

Szerintem elég akkor, ha túltelítődtek a melleid. A tejtermelés a kereslet-kínálat elvén működik. Ez azt jelenti, hogy amikor éhes a baba (nem kell megvárni a nagykönyvek szerinti 3

órát), nyugodtan tedd mellre, akkor is ha az kétóránként, vagy gyakrabban kéri. Ez ingert ad a mellnek- az agynak, hogy van kereslet, azaz többet kell termelni. Ez pár napon belül be fog állni a kívánt mennyiségre. (se több, se kevesebb nem lesz).Kb 6 hetente van a babáknál egy ún. fejlődési ugrás, akkor majd gyakrabban kell újra mellre tenni, hogy több legyen a termelés.

A részedről még fontos a folyadékpótlás, ami napi akár 3-4 litert is jelenthet, ill hogy pihenj, amikor nem babázol.

Meg persze hogy ne sebessedjen ki a melled, fontos a helyes mellretétel, amit biztosan megmutat a védőnő, vagy egy szoptatási tanácsadó. Sok sikert!

2011. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. máj. 3. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szopik után sosem maradt semmi a melleimben, pedig mindig két mellből szoptattam és szoptatok. Mindig úgy éreztem, hogy kevés még így a babámnak a tejcsi. Párszor próbáltam fejni a szopik után, de semmi nem jött. Tudom ez is jó, mert ha inger éri a mellett az a tejserkentést növeli. De az én babám mellett nappal nem tudtam fejni, mert nagyon nyügi, ha nem foglalkozok vele. 1 hónapos korában azt kívántam, bárcsak tudnám szoptatni 2 hónapos koráig. Mindig rettegtem, hogy kevés a tejem. De sokat folyadékot ittam, ittam a görögszénamag teát, és többször csináltam a szaporító fejést. És még mindig szoptatom az 5 hónapos babámat.
2011. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem eszem ágában sem volt fejni-igaz nem is tudtam, bár ez is fejben dől el, nyilván ezért nem...Rengeteg tejem volt-van mindkét terhességem után-mégis minden különösebb tevékenység nélkül szépen beáll a kereslet kínálat.
2011. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!