Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már beállt a kereslet-kínál...

Ha már beállt a kereslet-kínálat, akkor már nem tudom növelni a tej mennyiséget? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat szenvedtem, hogy ennyi tejem is legyen,2 hónapos a baba!rengeteg bogyó(urtica urens,agnus castus),gyógyszer, sör,tea!De úgy érzem nem tudok többet produkálni, pedig nagyon szeretnék váltott mellből is szoptatni, de hogy csináljam???A fejés nem megy, mert minden szopi után csak 5-10ml jön ki :-(( hallottam erről a perces fejésről, de nem tudom hogy kell!kérlek segítsetek, mindenre hajlandó vagyok!Előre is köszönöm!
2009. márc. 7. 12:18
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Én is jártam így, hogy megcsappant a tejem. Általában ez akkor szokott bekövetkezni, mikor a baba ugrásszerű növekedésbe kezd és megnvekszik a táplálék igyénye. Gina Ford: Kiegyensúlyozott babaák és nyugodt mamák című könyvében van erre megoldás. A megfelelő időben történő fejés a titka.

2009. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

azt még kihagytam, hogy egyszer annyira elfogyott, hogy két etetést tápszerral kellet pótolnom. Nagyon elkseredtem, hogy nem vagyok képes a gyerekemet szoptatni és rettentő rossz anyának éreztem magam. A férjem és anyukám támogatott és túljutottam ezen a krízisen. A biztonság kedvééert mindig van itthon tápszer, de ameddig lehet tejet kap a gyermek.

Lehet, hogy a fejőgép sem olyan jó

Réka

2009. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen a válaszod, majd megnézem ezt a könyvet!De mit értettél az alatt, hogy időben történő fejés??Nekünk is van itthon tápszer, de csak a legvégső esetre akarom!
2009. márc. 7. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Azzal is növelheted a tej mennyiségét, ha sűrűbben teszed mellre a babát, hiszen a szoptatás az egyik legjobb tejserkentő módszer. Ha többször teszed mellre, több tej fog termelődni. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én utána olvastam, de még nem próbáltam, de úgy gondolom este érdemes kipróbálni, mert több ideje van a cicidnek töltődni. Szóval az a bizonyos tejserkentő fejés: Váltogatva a melleket: 7 perc-7perc, rögtön utána 5perc-5perc,3perc-3 perc, 1perc-1perc. Sok tejcsit!
2009. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kipróbálom a fejést, hátha sikerül!Mert hiába próbálom többször mellre tenni, ha nincs benne tej akkor elalszik rajta, nem is szopja, és így nem termelődik a tej szerintem!
2009. márc. 7. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Elalszik rajta??? Hát akkor nem éhes a drága! Egy éhes kisbab nem alszik el! Nyugi szuper vagy és mindent jól csinálsz!!!!!!
2009. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, aranyos vagy!Remélem úgy van, ahogy mondod!Lehet sokat stresszelem magam rajta!Köszönöm!!!
2009. márc. 10. 10:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Elöször is ne stresszelj, mertaz árt a tejcsi termelődésnek.(Tudom könnyű ezt mondani. de én is túl estem a te korszakodon). Annyira kevés volt a tejcsi, hogy képes voltam 35 percig is szoptatni a kisfiamat, csak hogy elég legyen neki, de sajna nem lett elég, így jött a tápszekiegészítés. egyre nagyobb volt az étvágya és 8 hónaposan is csak 60-80 ml-t tudtam produkálni sajna. Utána meg már nem is akart szopizni. Mivel most várom a második babámat, így már kicsit könnyebben fogom fel ezt az egész szptatás mizériát, de ezt a perces dolgot én is ki fogom majd próbálni. Amúgy én őszibaracklevet ittam, napi másfél litert és ennek köszönhettem, hogy volt annyi tejem is amennyi. Sajna a fejések alkalmával már csak nekem is 10-20 ml jött ki. Szóval szupi anyuka vagy, mert csak a jó anyukákat foglalkoztatja ez a kérdés és lesznek tőle bűntudatosak.
2009. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!