Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszat teszek ezzel?

Rosszat teszek ezzel?

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos. 120 gramm amivel jóllakik. Viszont nem szívja ki teljesen a cicim, van hogy csak 80-at eszik. Büfi , kaki megzavarja és abbahagyja. Ha megpróbálom visszatenni sír rajta, egyébként nyugodtan elvan, amíg lefejem. Én ezek után cumisüvegből megkínálom a lefejttel és örömmel megissza. Ezt nem értem, hogy ha azért nem eszik tovább ciciből, mert elég volt neki annyi, akkor üvegből miért esik jól neki? Ha így megeszi összesen a 120-at akkor elvan vele órát. Ha nem pótolnám fel neki egy órán belül éhes lenne. Jól teszem , hogy így csinálom? Vagy hagynom kéne azzal amit szopizott?
2011. ápr. 7. 11:48
 1/5 A kérdező kommentje:
120 után 3 órát elvan, lemaradt a hármas.
2011. ápr. 7. 11:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért van ez szerintem,mert a ciciből nehezebben jön ki mint a cumisüvegből,és hát tudja a Pici,hogy a többit megkapja cumisüvegből,akkor nem "dolgozik" rajt annyit!Én is fejtem és úgy adtam a picimnek,mert nekem kisebesedett,az erős szájpadlása miatt...és hát el is apadt,mert csak a Babák tudják úgy kiszívni,ahogy kell,és hozzájuk alkalmazkodik a cici,minél nagyobb a baba annál több tejet termel,vagyis inkább a baba igényeihez igazodik a cici!
2011. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a mellből a végén jól meg kell dolgoznia. Ettől erősödnek a szopóizmai, és mind több tej termelődik.

Ha üvegből adod, le fog szokni - nem fog szívni, mikor már nehezebben jön - és később ez nem lesz elég. Ne adj neki, pár nap alatt elfelejti, és ha éhes, fog még szopni.

Ha a nagyját kiszívta, meg fog pihenni, nézelődik, majd vissza-vissza tér egy-egy kortyra: engedd ezt meg neki, amíg a fél órán belül vagytok! Hadd élvezze!

2011. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyira okosak ezek a csöppségek! :)

Lustaságból nem szopik tovább, hisz' az Anyu úgyis megoldja, minek erőlködjön.

Az én fiam 3 hetes, de már most látom, hogy túl kell járni az eszén. :)

2011. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Igen, rosszat teszel sajnos.

Hazárdírozol egy cumizavarral, kockáztatod a tejmennyiségedet és nem erősíted eléggé a babád szopási technikáját.

Én mindenképp azt javaslom, hogy hagyd ezt abba és inkább igény szerint szoptasd a babádat, sokkal jobban jártok vele. :)

2011. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!