Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az normális hogy egyik naprol...

Az normális hogy egyik naprol a másikra elfogyott a tejem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem! Történt valami megrázkódtatás? Olyan, hogy egyik nap még jóllakott a tejjel a baba,másnap meg semmi... hát nem hinném. Lehet, hogy kevesebb legyen, de hogy semmi, az szinte kizárt... Mennyi idős a babád? Hányszor szopizik általában naponta? Egyáltalán miből gondolod, hogy "elfogyott" a tejed?
2011. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én sem tudom elképzelni.

de olyan volt már, hogy nagyon megijedtem, és nem tudott szopizni tejet a babám. (nem működött a tejleadó reflex). kb.4-5 szopinál nem tudott inni.

2011. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyukámnál ugyanez volt, tápos lettem. Azonban,azt nem tudom, biztosan utánajárt -e a dolgoknak, lehet, hogy még maradt ott valami...

Mióta szoptatsz?

2011. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5 honapos a kislányom csak egy ciciböl evett 2-3 napja kezdet kevés lenni mert szivta szegény és nem jött. a cicim is olyan plötyet nem kamény mint máskor.
2011. márc. 31. 11:20
 5/7 A kérdező kommentje:
kb azota hogy elöször megjött ahavi bajom
2011. márc. 31. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy mensikor vagy elôtte megváltozik a tej íze és a baba ezért pár napig sztrájkolhat. Ha szeretnél még szoptatni, szerintem próbálj bízni magadban és fejni és sokat inni és újra meg újra kínálgatni, hátha csak pár átmeneti nap lesz.
2011. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

CSAK attól, mert "plöttyedt" vagy és nem kemény, még simán lehet elég tejed, sőt! A felpuhulás a beállt kereslet-kínálat jele szokott lenni, bár igaz, hogy ez már jóval korábban meg szokott történni.

Ha viszont ezen kívül is úgy tűnik, hogy most kevesebb a tejed (gyakrabban kér szopit, nyűgösebb, elégedetlen, mindkét melled üresre szívja stb.), az már alapos indok lehet. - De, nemcsak a kevés tej okozhat ilyen jellegű "tüneteket"!

A mesi okozhat ilyen hirtelen tejcsökkenést a hormonműködés és a folyadékvesztés miatt. Figyelj oda magadra, pihenj és igyál eleget, valamint szoptass igény szerint. Bízzunk benne, hogy csak átmeneti lesz a megingás..

2011. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!