Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hashajtó szoptatás alatt?

Hashajtó szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 9 hónapos kislányomat szoptatom. Két hónapja kezdtem el a fogyókúrát úgy, hogy azért igyekszem kiegyensúlyozottan táplálkozni. Ezzel együtt súlyosbodott a székrekedési problémám, amely már eddig is fennállt. Tudtok-e javasolni olyan hashajtót, ami természetes és nem megy át a tejbe? Nem szeretném folyamatosan használni, de időközönként nagy szükségem lenne rá, sokszor rettenetesen rossz emiatt a közérzetem.

Mielőtt valaki feltételezné, nem azzal szeretnék gyorsan lefogyni!


2011. febr. 24. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetes szereket próbálj ki először: aszalt szilva, szilvalekvár, utána sok-sok folyadék. Rostos pékáru, nyers zöldség, gyümölcs, friss gyümölcslevek, kamillatea...
2011. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden átmegy a tejbe!

Viszont nyírfacukrot lehet enni, ha jól tudom (de ha megveszed, kérdezz rá - biobolt). Ha nem vagy hozzászokva, akkor viszont hasmenést okoz. Esetleg ezt kipróbálhatod, a fogyást is segíti majd (alacsonyabb a kalóriatartalma, mint a rendes cukornak).

2011. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A nyírfacukrot nem ismerem, ki fogom próbálni.

Sajnos a többi dolog már befuccsolt, rengeteg lekvárt megettem és nagyon sokat is iszok (kb 4 l szopis tea).

2011. febr. 24. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

En a lenmagolajra eskuszok. Az en gyerekem hasfajos volt, igen konnyen meghajtja barmi a pocijat a mai napig. A lenmagolaj foygasztasa mellett semmi baja nem volt a gyerekemnek, csak az en problemamat szuntette meg. Ugyanilyen hatassal lesz (he nem jobb) maga a lenmag nyersen valo fogyasztasa is. Az Omega 3 es 6 -ok pedig kifejezetten jo hatassal lesznek a baba agyi fejlodesere.


Milyen fogyokurat kovetsz? Az anyai test trukkos, ahhoz, hogy tobb vitamin es asvanyi anyag szivodjon fel, kepes a szekletet tovabb tartani a szervezetben. Es nem mindenkinek megy a fogyas a szoptatas alatt. A szoptatos anyak kb harmada nem kepes leadni egy dekat sem a teljes elvalasztas vegeig.

2011. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi neked is. Hol lehet kapni a lenmagot, vagy a lenmag olajat?

Egyébként már a 3. baba után fogyózok, sajnos minden terhesség és szoptatás alatt eleresztettem magam rendesen, így 20-30 kg között jött rám föl. A diéta nagyon egyszerű: minél kevesebb kalóriát bevinni úgy, hogy amit az ember megeszik, az egészséges és tápláló legyen. Arra törekszem, hogy egyek húst, zöldséget, gyümölcsöt és tejterméket. Szénhidrát csak reggel, illetve délig van, mert tudom, hogy muszáj azért, hogy ne legyen a tejem nagyon híg. Mondjuk egyébként mindegy, hogy mit főzök, abból is eszek, csak nem sokat persze. Most pl egy tányér halászlevet és utána palacsintát. De délután már max néhány gyümölcs van és rengeteg tea. Mivel a baba már kilenc hónapos, rengeteg féle kaját eszik, így kevesebbet is szopik. A tejem még nem apadt meg, mivel vegyesen eszek, nem gondolom, hogy híg lenne, így ezt a diétát tarthatónak érzem. Persze, amint változást veszek észre, azonnal abbahagyom.

Január óta fogyózok, 12 kg ment le. Tehát nem túl gyors az ütem. Még 5 kg és vége is.

2011. márc. 6. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:

12 kilo kb. 9 het alatt nagyon sok. Meg akkor is, ha nem szoptatsz. Nem csoda, hogy szekrekedesed van. Azert gratula, de ne legy tul szigoru magaddal.

Lenmagot szepintem barmely bioboltban, vagy nagyobb elemiszer boltokban kapsz. Nem tudom pontosan, 4 eve nem lakok sajnos Mo-on. lenmagolaj utan szerintem jarni kell egy kicsit. vagy neten kapszula formaban webaruhaz is arulja. Meg jobb is, mint az olaj maga, mert nem kell a lenmagolaj termeszetes borzaszto izevel megkuszkodni.

2011. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!