Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól tért át a babátok a...

Mikortól tért át a babátok a napi 5 étkezésre? Hogy nézett ki a napirendben ez az 5 evés?

Figyelt kérdés

Nálunk egy hete már csak 5 x eszik, reggel 7, aztán 10 utána nagy alvás , és csak 14 h körül, majd 17 h körül és este fürdés után 20 h körül.

Nem baj ha az úgynevezett ebéd kimarad? ill csúszik.


2011. febr. 18. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha rendesen fejlődik, miért ne?

Úgy jó, ahogy a babának és Neked jó!


Azt egyébként nem írtad, hogy mennyi idős a babád... :o)


Egyik babám azt hiszem kb. 6-8 hetes korától fél éves koráig napi 6x szopizott, a másikat már teljesen igény szerint szoptattam, pl. most hogy beteg, állandóan rajtam lóg, másfél éves... (de ha egészséges, napi 6-8 szopi akkor is van)

2011. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:

Nálatok a 14-es az ebéd, ez teljesen rendben van szerintem. Nálunk anno fél 3 körül volt, hasonló napirenddel. :)

Az 5. evés? Hú, hát igazából akkor jött be, amikor bölcsibe ment a lányom, 2,5 évesen. Addig reggeli, ebéd, uzsi, vacsi (és esti szopi). Hétvégén még most is rendszeresen ki szokott maradni a tízórai, mert kicsit később kelünk.

2011. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 hónapos múlt a kisfiam, szerintem ez korai, de a védőnő szerint ha megeszi a napi mennyiséget akkor nem baj, de tényleg korai szerinte is.

időnként mérem , és általában a mennyiség 650 gr egy nap.

2011. febr. 18. 14:37
 4/9 xStefix ***** válasza:

Ja hogy te az 5. szopira gondoltál. :)


Ha a babád jól érzi magát, szépen gyarapszik ennyivel is, akkor elég neki ennyi.

2011. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hetes és már amióta a kórházból hazajöttünk, így eszik. A doki és a védőnő is azt mondja, hogy mivel szépen gyarapszik, nincs vele gond. Csak az, hogy valószínűleg ez okozza a hasfájását, de hiába próbáltam egy ideig, nem tudom 6 alkalommal eteteni, mert vagy alszik és nem éhes, vagy ha ébren van, akkor sem éhes, csak nyammogna a cicin.

Mi hajnal 4-kor, 8-kor, 12-kor, 16-17 óra között és 21-22 órakor eszünk.


Szóval szerintem nincs korán a két hónapos korban sem. :)

2011. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a hasfájást nekem is mondták, mert pici a gyomruk és a napi mennyiséghez többet kell alkalmanként szopizniuk.
2011. febr. 19. 14:06
 7/9 xStefix ***** válasza:
Hogy mi okozza a hasfájást?
2011. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
áll azért fáj a pocija mostanában, mert kicsi a gyomra és sokat eszik egyszerre, pl 220 ml.reggel
2011. febr. 27. 10:37
 9/9 xStefix ***** válasza:
Ami úgy kezdődik, hogy állítólag, az már alapból gyanús. És itt ez most nem is igaz.
2011. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!