Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás, anyatejes...

Növekedési ugrás, anyatejes babánál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3hós kisfiam nyugtalan volt multhéten,valószínűleg növekedési ugrás lehet a háttérben,mert egyébként minden rendben.Eddig 3óránként evett egy ciciből,amit majd szeretnék tartani,de tudom ilyenkor annyit kell cicire tenni ahányszor igényli,mert igy növeli a tej mennyiségét.A kérdés a következő.Most amikor kéri megkapja mind a két cicit,de ha az se elég neki,akkor pótoljam-e fagyasztott tejjel vagy inkább ne?És ezen kívül fejjek-e a tejserkentés miatt?Egyébként már rég nem fejek.Azért itt kérdezek,mert a védönő 3hónap alatt 2x volt kint:(Köszi a válaszokat előre is.
2011. febr. 9. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló kételyekkel küzdöttem. De végül nem pótoltam a tejet és nem is fejtem. Reménykedtem, hogy pár nap akár 1 hét alatt a kereslet-kínálat találkozik. És így is lett. Inkább többször cicire tettem, ha úgy éreztem kell neki.

Végül 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és még 17 hónapos koráig szopizott.

Sok sikert!

2011. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajj de jó ezt olvasni.Nem szeretném tápszerezni!Amíg csak lehet,szoptatnám.Akkor van remény hogy fejés és pótlás nélkül több lesz:)
2011. febr. 9. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Szió!


Én is pótoltam mikor növ.ugrás volt, és jól benyaltunk egy cumizavart/azóta nem szopik, és üvegből kell neki adjam a lefejt tejet, ne tudd meg milyen meló...:-(/, szal szerintem NE PÓTOLJ, inkább tedd agyba főbe cicire, vagy ha nagyon muszáj, akkor pohárból, vagy kanálkával próbáld, bár nekünk az sem jött be...


Amúgy a védőnőd...atyavilág...A miénk 6 hétig heti 2x!!, azóta havonta, de bármikor le is mehetek hozzá, tök jól tűri a hülyeségeimet:-) és még az otthoni vonalasát is megadta, nagyon korrekt, a Tiéd szégyellje magát!!!

2011. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne pótold a tejet lefejttel, mert "elkényelmesedhet" a babád, minek erőlködjön a ciciden, ha utána úgy is jön a cumisüveges tejcsi, ami könnyen "csúszik". Szerintem a szaporítás lényege, hogy a baba, akkor is szívja a cicidet, ha már nem igazán jön, így serkenti a tejtermelést. A fejés jó ötlet. Amennyiben utol éri a tejtermelés a kicsi igényeit, véleményem szerint nem szükséges a fejés, legalább is én nem fejtem, és bíztam a babámba, meg is lett az eredménye, van bőven tejcsi, de ha látnám, hogy kicsit lassan idomul a kínálat, a kereslethez, akkor segíteném fejéssel.
2011. febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!