Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól lehet "K" betűs...

Mikortól lehet "K" betűs illetve hüvelyes ételeket enni? 7 hetes a pici, de már kezdek kifogyni a receptekből. Valamint szénsavas italokat inni (Fanta)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem minden baba másképp reagál ezekre. Az enyém 3 hónapos volt, amikor például vajon párolt kukoricát ettem, szegény másnap egész nap pukizott tőle és fájlalta a pocakját. Én is egyre sűrűbben megkívánok egy jó lencsefőzeléket, vagy egy babgulyást, de nem mertem még enni, max. a férjeméből 1-1 falatot, pedig most 5 hónapos a kincsem. Nagy ritkán 1-2 deci kólát megengedek magamnak, az ünnepek tájékán pedig alkoholmentes sört ittam.
2011. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem,hogy miért hagyjátok el az ételek javát, csak mert babátok született- addig,míg nem bizonyosodik be,hogy érzékenyen reagál azokra az ételekre?


Mind a 2 gyermekemet szoptattam,és mindent ettem ami K betűs és hüvelyes... nem volt semmi bajuk. A nagyobbik lányunk egyedül akkor volt nyűgösebb,amikor szénsavasat ittam,azt elhagytam a szopi idejére.

2011. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem hasfájós volt, 3 hónapos volt mikor elkezdtem ilyeneket enni, szerencsére akkor már nem volt baja tőle. Addig meg jórészt rizs-krumpli-husi volt a menü, kis lekvárral kiegészítve.
2011. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
100%

Akkortól, amikortól a babádat láthatóan nem viseli meg!


Ha eddig nem volt ilyen gond, akkor kis adagokban már most is próbálkozhatsz.

Ha hasfájós, akkor viszont óvatosabban kell kísérletezni, de akkor sem tilos.

Ha viszont valamelyikőtöknek (apa, anya, tesó) táplálékallergiája van, akkor azt az ételt egyelőre halasztani kell.


Ennyi az össz szabály.

Gondolom, ezek a fölös berögződések és még a régi érából származnak... :(

2011. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sajna egy kicsit hasfájós, de majd akkor várok még azokkal az ételekkel. Fokozatosan bevezetem a menübe.
2011. febr. 9. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!