Bimbóvédővel, vagy anélkül könnyebb a babának szopiznia?
Na, asszem erről a témáról is fogok már írni egy összegzést, mert annyiszor előkerül. :)
Attól függ.
Amikor könnyebb, ezért jobb és szükséges is: ha valamiféle izom- vagy idegprobléma miatt nem tudja a baba bevenni a szájába a mellet. Koraszülötteknél is szükséges lehet. Illetve néhány esetben, ha a baba egészséges, időre született, de egyszerűen sehogyse sikerül mellre tenni. (Én minden esetben azt javaslom neked egyébként, hogy először szoptatási szakembertől kérj segítséget, hogy kiderüljön, valóban kell-e a védő.)
Az összes többi esetben változó, hogy okoz-e esetleg további gondokat (cumizavar, csökkenő tejmennyiség, sebesedés /rosszabbodása/ stb.).
Mivel ezt nem lehet előre tudni, ezért azt szoktuk javasolni, hogy a védő használata az utolsó legyen a sorban, így csökkentve az esetleges további problémák kialakulásának az esélyét. Bizonyos esetekben pedig tipikusan nem ez a jó megoldás, mert más dolgokat kell figyelni / más módon kell kezelni a helyzetet.
Az összes verziót nem írnám le, mert hosszú lista lenne.
Van esetleg valami konkrét eset, ami érdekel?
off:első vagyok, kedves xStefix, esetleg írhatok privit??Marha kíváncsi vagyok mivel foglalkozol, honnan tudsz ennyit a szopiztatásról?:)
De gondolom ezt nem itt kéne kitárgyalni....ja és lenne kérdésem a bimbóvédővel kapcsolatban is...
2. válasza nagyon helyénvaló.
nekem a kórházban ajánlották a bimbóvédőt, tényleg hatásos volt, szépen, könnyen evett vele a lányom. aztán jöttek sorban a gondok, 3 hós volt, amikor elhagytuk, 1 hónapba telt, amíg át tudtam szoktatni, nem volt egyszerű. következő babánál biztos nem veszem elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!