Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden ml anyatej "aranyat"...

Minden ml anyatej "aranyat" ér a babának?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozik, hogy a 4 hónapos babám 80 ml anyatejet szopizik, ez nem elég neki, így pótolnom kell tápszerrel, abból 120 ml eszik általában minden étkezés alkalmával. Éjszaka is felkel, de akkor nem kap mást, csak cicit, annyi elég is, valószínűleg szomjas.Ugye még erőltessem a szopizást?
2011. jan. 14. 11:26
 1/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
55%
még szép, hogy erőltesd :) ameddig egy ml tej is van a cicidben, annak legjobb rendeltetési helye a babád gyomra :)
2011. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért az a 80 mili nem is annyira kevés! Szinte az adagjának a fele. Szóval én nem adnám fel, mert valóban "aranyat2 ér, még akkor is, ha nem is véd meg mindentől. Most jön a sok fertőző nyavalya, amíg szopik (akármilyen keveset is), kisebb az esély, hogy elkapja. Főleg, a te tejedben így töményen vannak az ellenanyagok...
2011. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy adnék én neki többet is, de hiába minden homeos bogyó, szoptatós tea, fejés, semmi nem serkenti a tejem mennyiségét. Pedig nagyon, de nagyon szeretném!
2011. jan. 14. 11:50
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok, ahogy te. Nekem is nagyon kevés a tejem, én is próbálkoztam már ezzel-azzal szaporítani, de szopik után mindig éhes maradt. Aztán én is adtam neki tápszert a szopik után, de a szoptatást nem adom fel. Éjjel az én babámnak is elég a tejem, sőt még reggel is, de délután és este nem. Viszont az anyatej nagyon fontos, így ha csak pár ml-t is kap, akkor is megéri adni neki! Amúgy szinte teljesen hasonlóképp eszik az én kicsim is, szopi, aztán kb. 100 ml tápszer. Most 3 és fél hónapos.

S tényleg ne add fel! Amíg egy picike tejed is van, addig hagy szopizzon!

2011. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nagyon hiszek az anyatej jótékony hatásában. Nagyobbik lányom 4 éves koráig szopott, és addig nem is volt soha beteg, sőt azóta is olyan, mintha vasból lenne a szervezete.

A kisebbikkel azonban elég rosszul jártam. Rengeteg tejem volt, le is adtam belőle, de Ő az első pillanattól utált szopni. 5 hónapig még úgy-ahogy működött a dolog, de onnantól csak ébredés után azonnal fogadta el, amíg még félálomban volt. Kínlódás volt az egész, de még 3 hónapig sikerült anyatejet adnom neki, mielőtt teljesen elutasította. Ja és cumisüvegből sem fogadta el, sőt a tápszerrelés és később a tejjel is hadilábon áll. Sokkal többet beteg, mint a nővére.

2011. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az anytej természet ajándéka, minden fontos anyga megvan benne, ami babádnak kell, semmi sem pótolhatja 100%-osan.
2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Anyatej szép meg jó dolog amíg van!!

Ha kevés akkor pótolni kell.

2011. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
Milyen gyakran szoptatsz? Délután, este?
2011. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hajnalban fél 2-kor, majd reggel -pótlással-, délben -pótlással- este (ez sajnos nem minden nap jön össze, mert elég nehezen indul be a tejleadó reflex, ezért nagyon dühös a gyermekem, így muszáj pótolnom.
2011. jan. 15. 20:04
 10/10 xStefix ***** válasza:
Ha gondolod, keress meg privátban, van egy terjedelmes irományom arról, mit lehetne ilyenkor kipróbálni. Hátha segítene lecsökkenteni a pótlást. ;)
2011. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!