Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki soha nem...

Van itt olyan, aki soha nem fejt, de sokáig tudott szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem akarok fejni. Megpróbáltam, de nagyon fáj. Undorodok a fejéstől. 2 hetes a babám. Eddig elég jól szoptattam Őt, de most már nem elég neki a tej. Van, hogy van 120, de néha csak 40 gr tejem.
2011. jan. 9. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én,az elsőnél szoptattam 16-17 hónapos koráig, akkor teherbe estem és abbahagytam a szoptatást, de csak ezért. A másodiknál egyetlen egyszer fejtem, mert mentünk el és kellett egy étkezésre anyatej, 23 hónapos koráig szoptattam.
2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hónapos koráig szoptattam a lányom, csak akkor fejtem, ha muszáj volt, mert nagyon feszült v. fájt a mellem. Én úgy tudom a gyakoriság a fontos, tehát minnél gyakrabban szoptatsz, annál több a tejed.
2011. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első babámnál még fejtem kb 1 hónapig, mert azt mondták kell. Ő 15 hónapig szopizott.

A másodiknál és a harmadiknál csak akkor fejtem, ha túlságosan feszített a cicim (összesen talán 10 alkalom ha volt a két gyereknél) 18 és 32 hónapig szoptattam őket.

Ebből az következne, hogy fejés mellett rövidebb ideig szopiznak a gyerekek :) Persze ez sem igaz, a lényeg az igény szerinti szoptatás!

2011. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi most múlottunk 5 hónaposak, és soha sem fejtem, mindig volt elég tejem, és volt, hogy nem szopizta ki mindet a kislányom, de soha nem gyulladt be a mellem. Lehet, hogy ez genetika, vagy szerencse, de én továbbra sem szeretnék fejni, közben elkezdtük a hozzátáplálást, ennek következtében nem szopizik már annyit, de most sincs semmi probléma.
2011. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem fejek. Én is próbáltam, nagyon nem akart menni a dolog. Bár mi még csak 3 hónaposak vagyunk, de van elég tejem, és remélem ez így is marad még egy ideig.
2011. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi 7 hósok vagyunk, és soha nem fejtem! egyszer igaz próbáltam, mert a védőnő mondta... de nekem is fájt tőle a mellem, és az egész idegen. ha igény szerint szoptatsz, nincs rá semmi szükség!
2011. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Főleg az utolsó nyugtatott meg. Akkor kitartok és nem fejek.
2011. jan. 11. 12:24
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: örülök, h megnyugtattalak, írj priviben, ha gondolod, szívesen válaszolok minden kérdésedre. én nagyon sok szakirodalmat olvastam erről, orosz, angol nyelvű oldalakat is látogattam... én nagyon sokáig szeretnék szoptatni, ezért is jártam utána a témának nagyon alaposan. Jó babázást és sok szopit!)))
2011. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!