Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökkent tej mennyiség. Mit...

Csökkent tej mennyiség. Mit tegyek, hogy visszaálljon? 3 hetes, eddig elöntött minket.

Figyelt kérdés

Első babámnál rengeteg tejem volt, még tejtesónk is van. Most is rengeteggel indultunk, adtunk is át tejet (volt hoyg egy nap 600ml extra jött le mellszívással). Ma viszont úgy érzem nincs annyi. Reggel eddig vagy szétpattant a mellem, vagy feszülgetett, de mindig éreztem, hogy van benne bőven. hát ma reggel nem így ébredtem - éreztem, hoyg plöttyedt és íg ynem valószínű hogy sok van benne. Egész nap így éreztem. Eddig minden szopizásnál ha egyikből szoptattam a másikból elkezdett csordogálni - ma semmi. Ez szerintem mind arra utal, hoyg kevesebb van. De vajon van-e neki elég.... SOkat raktam cicire egész nap.


Mit tegyek, hogy visszaálljon a mennyiség? Urtica Urens-t találtam még multkorról, azt most elkezdtem megint., Inni iszom eleget. Tegnap nem voltam ideges, nem fárasztottam le magam, hogy ezt okozza. Így tanácstalan vagyok mit kéne máshogy csináljak. Lefeküdni pihenni nap közben azonban nem tudok, mert a 2 évesem nem nagyon hagyja, segítségem pedig nem nagyon van.


2010. nov. 28. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy puha nem jelenti azt, hogy kevesebb van, egyszerűen beállt a kereslet-kínálat. Az elején többet termelt, most meg annyit, amennyire szükség van. Én azt hittem az elején, hogy elapadt a tej, mert ugyanígy jártam, mint te, aztán kiderült, hogy esténként pluszban lefejtem vagy 80-100ml-t, miután a babám megevett vagy 120-at.

Így a puha cici nem egyenlő az apadó tejjel:)

2010. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
81%

Ne haragudj, őszintén nem bántásból írom, de a 2. babánál (ha az előzőnél is sikerült a szoptatás) már tudni szoktuk, hogy ez teljesen normális, mert beállt a kereslet-kínálat egyensúlya, ahogy előttem is írták.

Semmi teendőd nincs, mint igény szerint szoptatni továbbra is.

2010. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az előzőnél nem volt ilyen nagy és hirtelen változás. Nyilván bennem is felmerült, hogy talán erről is szó lehet, de mivel ilyen jellegű tapasztalatom nincs, ezért inkább kérdezek, körülnézek, ki mit mond, tapasztalt.
2010. nov. 28. 18:27
 4/5 xStefix ***** válasza:
100%

Értem. Tényleg ne haragudj, nem bántásból írtam, csak fura, mert ez alapvető jelenség, ami általában minden esetben van. Ezért hittem, hogy nálatok is volt.

De ez nekem is fontos tanulság volt: hátrébb az előfeltevésekkel. Remélem, nincs harag. :)

2010. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehooogy van! :))) Lehet nekem is ilyen gondolataim vannak más témákkal kapcsolatban - de minden éremnek két oldala van :))
2010. nov. 28. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!