Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogadtassam el a tápszert?

Hogyan fogadtassam el a tápszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan 5 hónapos 100%-os anyatejes a babám. Úgy alakult, hogy a jövő héten távol kell töltenem tőle egy fél napot. Hiába van tejem, fejni sajnos mióta beállt a kereslet-kínálat, nem tudok. MAM-os cumisüvegből szokott kapni néha vizet, amivel inkább játszik mint inná. Tegnap próbáltunk neki Milumil tápszert adni, de csak fintorgott és kiköpte az egészet, nem fogadta el, ordított.


Kinek mi vált be? Melyik tápszer íze hasonlít legjobban a tejhez? Hozzá táplálva még nincs, hogy ízesítsem a tápszert. Az sem opció, hogy velem jöjjön, mert nagyon sokat kell utazni, amit nem visel jól. Vagy erőltessem tovább, ne adjak neki cicit?


ma 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha fél napot, azaz 6 órát leszel távol, akkor mielőtt elmész megszoptatod, és míg hazajössz kibírja.

De egyébként lehet fejni, a feleségem fejt, csak kellett neki 2 óra míg lett egy megfelelő mennyiség (feleslegesen, mert mikor nem volt otthon nem fogadta el a gyerek, így végül kénytelen volt egy fél napot anyatej nélkül kibírni)

ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

#1

Felénk a fél nap 12 óra.

ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Mindenki anyateje más ízű, így nincs tápszer, ami hasonlóbb hozzá.

Én megpróbálnék addig szaporítani, és fejni eleget. Még van 1 hét. De ez elég lutri, el fogja-e fogadni cumiból.

Mert mi van, ha azt sem? Én inkább valahogy megszervezném, hogy velem jöhessen. Sógornőm 8 órát utazott 5 hónapossal vonaton temetésre. Nem hagyta otthon. Szerintem a baba inkább viseli el a kellemetlenségeket a hosszú úton, de anyával, mint sok időt nélküle.

ma 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítani és elektromos mellszívó. Mindent a fagyasztóba félretenni ami összegyűlik 1 hét alatt.
ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég éhes lesz, megeszi a tápszert. Gondolom azoknak az anyáknak a babái se halnak éhen, akik mondjuk ne adj'isten hirtelen kórházba kerülnek.

Vagy megvárja amíg hazaérsz. Az se mindegy, mettől meddig nem leszel ott pontosan.

ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 1.! 10-12 órát leszek távol! 3 óránként eszik nagyjából, ennyit nem bír ki.


A többi válaszolónak: elektromos fejőgépem van, de hiába van tejem, nem jön fejéssel. Semmiképpen nem szeretném felszaporítani, az első 2 hónapban nagyon sokat szenvedtem a túl sok tej miatt(többszöri gyulladás, majdnem tályog lett belőle), majdnem abba is hagytam a szoptatást.

Utazás csak autóval megoldható, amit nem visel túl jól. (1 órás utat 3-4 óra alatt tudjuk megtenni, annyiszor meg kell állni vele az ordítás miatt.)


Ezért szeretném tápszerrel megoldani.

ma 15:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az utazást alvásidőre időzíteni?
ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát pedig én elvinném magammal.A kocsiban ha ordít, akkor ordít,ez van.Egyáltalán nem biztos,hogy később szeretni fogja az autót, gondolom ettől még nem fogsz 10 éves koráig otthon csücsülni vele,vagy mindig otthon hagyni.Az evés egy dolog,de neki a közelségedre is szüksége lesz ennyi időn belül,úgyhogy én vinném,és megpróbálnék akkor indulni,mikor elalszik.
ma 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De lehet alvás időre tenni az utazást. Csakhogy a nappali alvása percre pontosan 30 percig tart.

Kedves 8-as! Szoktunk utazni vele 150 kilométert. Sajnos egy idő után úgy üvölt, hogy elkékül és ha nem fújom az arcát elájul. Másnap szoktuk megtenni vissza az utat, mert aznap este el se alszik, csak üvölt. Most nekem 2x 300 kilométert kell megtenni. Tényleg tegyem ki ennek őt és a sofőrt is?!


Kérlek úgy válaszoljatok, hogy a FEJÉS ÉS A VELEM UTAZÁS NEM OPCIÓ! Ezt le is írtam a kérdésbe.

ma 15:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Ismerős anyàtól kèrni (venni) lefejt fagyasztott tejet? Annak jobban hasonlít az íze a tejedhez, mint a tàpszer.
ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!