Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az éjszakai elválasztás...

Az éjszakai elválasztás segíthet az alvási/evési gondokon?

Figyelt kérdés
Érdekelne más tapasztalata. Anyatejes 11 hónapos babám gyakran ébred éjszaka, van hogy cumi elég, de van hogy csak a cici jó, cumit messzire dobja. 4 hónapos kora óta gyakran ébred, rosszabb éjszakákon akár óránként is. Naponta 5x kínálom szilárd étellel, csipeget de nem nagy mennyiséget. Főleg fogzáskor nem. Az éjszakai cici miatt nem eszik? Segítene ha megpróbálnám éjszakára elengedni a cici dolgot? Akkor jobban enne nappal?
aug. 28. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Éjjel pótol, amit napközben nem kap meg így igen.

Kérdés, hogy azért kel fel, mert éhes.

aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 gyerekből 2 esetében semmit sem befolyásolt nálunk. Nem ettek többet napközben, nem aludtak jobban éjszaka, igazából csak nekem volt nehezebb, mert több meló volt visszaaltatni őket.

Ettől még előfordulhat, hogy nálatok segítene. Mondjuk ebben az első 1-1,5 éves időszakban kb mindentől is ébredhet sokszor, és a cici nem feltétlenül csak az evésre megoldás számára, hanem megnyugvás (ha mozgásfejlődés/beszédfejlődés miatt zaklatottak az idegei), fájdalomcsillapítás (ha pl fogzik), eleve közelségérzet hozzád (ha éppen szeparációs szorongással él), szóval én nem lepődtem meg, hogy nem változott sokat az életünk a cici elvétele után, csak már nekem volt nagyon terhes a dolog. Egyébként 2 éves koruk körül értek meg annyira, hogy viszonylag jól aludjanak (értsd: 2-3 ébredés max, a 4 éves már van olyan jó, hogy csak egyszer ébred, amíg átköltözik a szülői ágyba közénk a sajátjából, a kicsinek azért még ennél több kell, ő most 2). Az étvágya még mindig csapnivaló mindkettőnek, szerintem fotoszintetizálnak, vagy csak direktben a mi életenergiáinkból növekednek, de az biztos, hogy nem abból a három falat kajából, amit amúgy hajlandóak elfogyasztani.

aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
12 hónaposan választottam el. Nálunk nem hozott változást. 3 évesen kezdte átaludni az éjszakákat.
aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs elküldtem.

Szóval nálunk a nappali evéssel sem volt gond. 12 hónaposan már evett mennyiséget is. 2,5 évesen meg pláne, mégis ébredt.

aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos korában választottam el, nekem onnantól végig aludta az éjszakát, előtte legalabb 3x kelt éjszaka, azóta csak max inni kel. Nappal többet nem evett, de amúgy sem nagyétkű.
aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!