Már 2 éves a kisfiam, de még mindig szopizik, meddig vajon? (3-4-szer is naponta)
Szerintetek (első 3) hobbim kérdéseket kitalálni, és közreadni?
Felfogtam én is, hogy nem ez a tápláléka, de szopizik.Olyanok válaszát várom (4. 5. akiknek köszönöm!!!)akik értik a kérdésemet, és át is érzik.
Attól (is) sokban függ, hogy te ezt gondnak, tehernek érzed-e vagy sem.
Én a kötődő nevelést gyakorló anyukák táborába tartozom, úgyhogy nekem nem jelent problémát, sőt. A lányom 2 évesen még 3x szopizott, reggel, este és a délutáni alvás előtt. Nem sokkal később elhagytuk a délutánit, mostmár csak kétszer, de azt stabilan (32 hónapos).
A legközelenni "dátum" nekem a 3 év, addig még szeretném, ha szopizna. Nem tudom, megoldható lesz-e, mert ősz óta levelezős suliba járok.. Ha igen, annak örülök, ha nem, akkor tudomásul veszem és akkor annak örülök, hogy ilyen sokáig sikerült.
Én csak jót tudok mondani a hosszú távú szoptatásról, ezer előnyét látom nap mint nap.
De az is világos, hogy nagyon karakterfüggő, hogy ki melyikkel szimpatizál. Van, akit a hideg kiráz ettől (láthatjuk..), más meg csak hallgatólagosan fogadja el.
Én sok szempontból végiggondoltam anno, hogy mit és hogyan szeretnék majd csinálni és nekem abszolút ez lett a szimpatikus, célravezető, helyes, egészséges stb. megoldás. Én ezt tartom etalonnak, erre bíztatok mindenkit, mert szerintem ez a gyerek érdeke.
Az viszont szerintem valószínűsíthető, hogy ha engeded őt magától elválasztódni, akkor ez még hosszabb időt fog igénybe venni. Nem biztos, de ha nagyon szopis/anyás, akkor sanszos. Az igény szerinti szoptatás (ebben a korban már egyre erősebben) hosszú távú program.
Sokkal boldogabb babád van és egészségesebb mint annak aki kevesebbet szoptat.
Ismerek olyat aki még4-5 évesen is ciczett bár nem hiszem h jött volna tej,inkább csak cuminak használta.
Nincs igaza az első 3-nak sem a 17 évesnek.
Mert az én lányom magától hagyta abba a cicizést.Én adtam volna még neki.
Fiam pedig 18 hósan.
Most a pici fiam 9 hónapos,de még szopik ahányszor akar.Persze eszik is.
Kérdező, én leginkább neked adnám ezt a tippet, mert a többi Szuperdadus-típus valószínűleg úgysem értékelné:
Ha meg tudod szerezni, olvasd el Dr. William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét. A címe ne riasszon, mert nagyon sok szó esik benne az ún. kötődést segítő nevelésről, ami körül a te kérdésed is tapogatózik.
Én most olvasom már harmadszorra és egyre jobban egyet értek vele. Én is ezt az utat igyekszem járni és eddig csakis pozitív tapasztalataim vannak róla. ;)
A Szuperdadust ajánló hozzászólónak pedig csak annyit fűznék jozzá, hogy pont ne vallásos idézetet hozzon (akár a konkrét témára, akár másra), mert az őszintén, mélyen hívő családoknál épphogy nem az elkülönítő nevelés az etalon!
És ajánlanék ezen kívül még egy igen komoly fejlődés- és személyiségpszichológia kurzust is, mert elképesztően hiányosak az ilyen irányú ismeretei. Az általa hangoztatott nézetek soha nem voltak szakmailag kellően megalapozottak, ellenben a múlt század különböző "célorientált" gyermeknevelési irányzatait abszolút jól kiszolgálták (lásd elkülönítő nevelés, önállóságra, napirendre szoktatás és társai). Csak sajnos sokan sokáig nem vették észre, hogy a gyereknevelési módszereket nem a gyerek feje felett és tőle függetlenül kellene megálmodni és utána vasakarattal kikényszeríteni, hanem fordítva, a gyerekből kiindulva kellene összegyűjteni, hogy mi mikor hogyan jó neki és hogyan nem.
És ezek miatt sajnos a hozzá nem értők körében nagyon hosszú ideig ezek a tanok maradtak elterjedtek, bár mára szerencsére egyre többen vagyunk, akik képesek belátni, hogy a gyereknek mi a VALÓDI érdeke...
(Mindezt szakmailag elég jól tájékozott anyukaként bátorkodtam leírni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!