Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mirena spirált lehet használni...

Mirena spirált lehet használni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Bármilyen spirált lehet. Nekem Lilly gold van.
2008. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a Mirena nem sima spirál hanem hormontartalmú (mellesleg marha drááága) és azt nem lehet szoptatás alatt. nekem legalábbis ezt mondta a doki, hogy ha abbahagytam a szoptatást és visszatért a ciklusom,(legalább egyszer volt már menzesz) akkor menjek vissza és akkor helyezi fel.

Amúgy jó ötlet szerintem, évekig nem kell foglalkozni a fog.gátlással ( az éves kontrollon kivül, ami amúgy is minden nőnek szükséges rákszűrés miatt).

2008. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor szülés után mentem a 6 hetes kontrollra, a doki kérdezte, hogy mennyiket akarom, ő mondta, hogy mivel minimális helyi hormonális kibocsájtása van, lehet szoptatás alatt is.

Első válaszoló

2008. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mennyiket = melyiket :D
2008. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk az én dokim azt mondta nem szeretné hogy véletlen épp emiatt csökkenjen, vagy menjen el a tejem. Mert van rá esély sajna:(

Én meg hallgattam rá:)

Persze nem kötelező:)de nekem nagyon fontos volt hogy csak anyatejes legyen a baba.

2008. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor most lehet vagy nem lehet? :-(


Pontosan a hormontartalma miatt gondoltam én is hogy esetleg nem lehet, de mivel alacsony hormontartalmú ( és egyfajta hormont tartalmaz, mint a Cerazette, bár nem ugyanazt ) és az a kevés hormon sem az emésztőtraktusban szívódik fel ( vagyis talán be se jut az anyatejbe ?) így talán mégis lehet....


Bocsi, kicsit körülményes voltam.

2008. dec. 16. 15:35
 7/14 A kérdező kommentje:

Az anyatejes táplálás természetesen a legfontosabb. De nekem a nagyfiammal pont azért ment el a tejem, mert elkezdtem menstruálni....


A Mirena mellett meg van, akinek teljesen elmarad a menzesze. És ráadásul endometriózisos vagyok, ami bármikor kiújulhat, ha visszatér a menzeszem. Úgyhogy már csak emiatt is ezt választanám majd ( szülés után mert jelenleg pocis vagyok ), már ha lehet.

2008. dec. 16. 15:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját dokijának hisz:) A legegyszerűbb az, ha megkérdezed, hogy a te dokid mit mond.
2008. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Ja, az én bébim 8 hónapos most, 7 hónapos koráig kizárólag anyatejen élt, most már kap egy kis gyümit-zöldséget is, de a fő tápláléka a tej.
2008. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor tényleg saját orvosoddal kéne megbeszélni az endometriózis miatt is...ha jól tudom ott amúgy is az a cél hogy minél kevésbé menstruáljon az illető.


ezt irja a tájékoztatója amúgy:

"- Szoptatás

A levonorgesztrel napi adagja és plazma-koncentrációja alacsonyabb a Mirena alkalmazása során, mint bármely más hormonális fogamzásgátló módszer esetében, de a Mirena használók körében a levonorgesztrel csekély mennyiségben kimutatható az anyatejben. Szoptatás alatt a hormonális fogamzásgátlás nem az elsődlegesen választandó védekezési módszer, azonban a nem-hormonális módszerek után, a csak progesztogent-tartalmazó fogamzásgátlók a következő javasolható kategória, amely a Mirenát is magában foglalja."

2008. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!