Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit ehetek, ami nem puffasztja...

Mit ehetek, ami nem puffasztja a babát? 1 hetes a babám.

Figyelt kérdés
Szinte csak a kenyér maradt, nem eszem zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket (mert az meg allergizál a védőnő szerint). Írnátok konkrét ételeket? (húsok közül csak a csirke-pulykamellet szeretem)
2010. szept. 9. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem eszek 'k' betűs zöldségeket és hüvelyeseket (de levesben borsót, zöldbabot igen), aprómagvas gyümölcsöt, füstölt dolgokat, és nem iszom tejet. Minden mást eszem. Az én babám nem hasfájós, talán az elején 1-2 hétig az volt, de ilyen pici babánál nehéz még megállapítani, miért sír.

A gyermekorvosunk szerint az első 3 hónapban minden baba hasa szokott fájni, amíg hozzá nem szokik az anyatej megemésztéséhez, ehhez a szükséges enzimeknek megfelelő mennyiségben kell termelődnie.

2010. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "k" és "b" betűs ételeket ajánlott kerülni,tejről hallottam még, az ételek ne legyenek túl fűszeresek, zsírosak.

Saját magam példájából kiindulva, csak annyit tanácsolok, hogy szinte ne csak kenyeret egyél!!Az én babám is hasfájós, bármit eszem, akkor is fáj a hasa.Ezért az első hetekben én is csak kenyeren és rántott levesen éltem, a lányom hasa akkor is fájt, és ráadásul 1 hétig szenvedtünk mindketten, mert kezdett elmenni a tejem!

Apránként próbálgasd ki, hogy a te babád mit bír.Először csak egy keveset egyél az új ételből, azt is délelőtt, és figyelgesd a babád reakcióját!

2010. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehetsz mindent csak mértékkel. Tejet csak napi 2dl. Enni kell mindent és változatosan, mert nem lesz tejed.
2010. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!