Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos kislányom 30-40...

5 hónapos kislányom 30-40 grammokat eszik szopizás alatt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve rossz evő volt, de mostmár félek, hogy vérszegény is lesz, már 5 hónapos és 30 mili után abbahagyja a szopizást, utána meg tömködi a kis öklét, de nem hajlandó tovább szopizni. Cumisüveget is csak néha fogadja el, ha látnám, hogy abból többet eszik, elhagynám a szopit is. Hasonló tapasztalata van valakinek? Megoldódótt? Es ha igen, hogyan?
2021. nov. 24. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekem hasonlo kaliberű. Akkor nyugodtam meg, mikor elérte 5.5 hónaposan a születési súly dupláját, illetve nagy nehezen egyévesen a 3x-at. Sosem volt nagyevo, most 2.5 évesen is fénnyel táplálkozik. Egyébként okos, mozgékony kislány. Verset mond, maszokara mászik.
2021. nov. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
30-40 mili 5 hónaposan nagyon kevés. De azért az sem mindegy hogy mindezt hányszor egy nap... mert ha sokszor eszik keveset akkor lehet hogy valójában simán megvan a kB "elvárható" mennyiség.
2021. nov. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlóan kezdte a lányom. De én nem idegesítettem magam a mérleggel. Ha éhes volt, megetettem, ha nem, akkor nem. Egyszerre mindig keveset evett. Lassan is hízott. Mi aggódtunk, a doki nem. Később se lett jobb evő. Kipróbáltunk mindenféle vitamint, nem használt semmi. Kértünk vérvételt, minden rendben volt. Aztán elfogadtuk. Fényevő. Most 8 éves kb 19 kg (az kevés), de ilyen az alkata. Lány létére focizik, karatézik, az állóképessége szuper, nem fáradékony, nem beteges. Évente kb 2-3 napot beteg, de az is enyhe lefolyású. Egyszerűen ő ilyen.

Amúgy meg mindig azzal vígasztalt a védőnő, hogy nem látott még olyan gyereket éhenhalni, aki előtt ott a kaja. Eszik, amennyi jól esik neki.

2021. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!