Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak fejéssel visszaállítható...

Csak fejéssel visszaállítható a tejmennyisége, apadás után?

Figyelt kérdés
8 hetes a lányom és kénytelen voltam fejni, mert kirepedt, begennyesedett és vérzett. Az elején 200-akat fejtem belőle, de mostanában csak 40-ek is alig jönnek össze. Kb 1 hete nem fejtem már mert ezek után úgy döntöttem elapasztok, de mégis meggondoltam és szeretném újra megnövelni a tejmennyiségem. El már nem veszi a mellem a cumisüveg miatt. Valamennyi még most is van a melleimben. Elképzelhető hogy csak fejéssel, mondjuk Avent gépi fejővel sikerülne visszahozni a tejmennyiségét?! Nagyon szeretnék neki anyatejet adni!
2010. szept. 1. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen megpróbálnám!


Az alap a sok folyadék, esetleg laktoherb tea, homeos bogyó, rendes kaja.


Fejés előtt meleg vízes zuhany vagy meleg vízes ruhával borogatás. Legalább 3 óránkénti fejés. Fejés közben néha mozdítsd el máshová a mellszívót és akkor más csatornákat szív meg!

Tejleadó reflexet ki tudod úgy váltani, hogy a szopira gondolsz vagy a baba hangjára, illatára vagy szexre! :D

2010. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A tejleadó reflex még mindig működik igaz nem olyan intenzíven, mint mikor a baba szopizott. Ráadásul még kis mennyiségben spontán folyik is igaz már nem úgy sajnos mint az elején. Kicsit kétségbe voltam esve sikerülhet e és mások hogy gondolják. Nem olcsó a mellszívó amit kinéztem azért kértem tanácsot. Már csak ebben bízok.
2010. szept. 1. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen klasszul működik a reflex, akkor meg pláne van rá esély!

Drukk!

2010. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam szegedi ismerőseimtől, hogy nem vették meg a gépi mellszívót, csak béreltek egyet. Azt sajnos nem tudom, hogy hol, de talán a védőnőd tud segíteni.
2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jövőhéten pont jön a védőnőnk és meg is kérdezem tőle. Ha van ilyen lehetőség az akkor még jobb is, mert ha nem jönne össze ( bár bízok benne nem így lesz ) akkor se dobtam ki 15.000 ft-ot de mégis megpróbáltam amit meglehetett. Annyira kíváncsi vagyok mi lesz, addig próbálkozom tovább kézzel és kézi pumpással...
2010. szept. 1. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Apácák és örökbefogadó szülők is tudnak szoptazni, persze hogy neked is visza lehet még hozni a tejedet.


Ha nem adod fel, akkor sikerülhet. Rendszeres, 3 óránkénti fejés mellenként 10 percig ÉJSZAKA IS! Ha volt tejed, akkor lesz is, ebben biztos vagyok.

2010. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!