Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik azok az ételek amiket...

Mik azok az ételek amiket szoptatás alatt mellőzni kell?

Figyelt kérdés
amiktől fájhat a baba hasa.
2010. aug. 23. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint mindenkire érvényes tiltólista nem létezik, ui.minden baba máshogyan reagál. Van, amelyik nagyon érzékeny, az bizony akkor is hasfájós, ha anyuka csupán vízen él. A másik csak bizonyos ételekre ( pl. puffasztó dolgok, erőteljesebb fűszerek, szénsavas dolgok, savanyú ételek, tej,stb). Ezeket az anyukáknak kell kitapasztalniuk és néhány hétig mellőzniük, majd fokozatosan újra lehet próbálkozni. Ám vannak olyan babák is, akik mellett bármit ehet az anyuka, semmitől nem görcsöl a pocija. Hogy a te babád melyik kategóriába tartozik, esetleg mire érzékeny, neked kell kitapasztalnod.
2010. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb. 6 hetes koráig hasfájós volt a babánk, ezért semmilyen tejterméket, puffasztó, hüvelyes ételeket nem ettem, nem ittan szénsavasat sem. Majd egyik napról a másikra elmaradtak a hasfájások. Most 3,5 hónaposan mindent ehetek, nem vettem észre, hogy bármitől is probléma lenne, igaz alapból nem szeretem a nehéz ételeket és mindenből módjával eszem. Mondjuk az őszibaracklé meghajtotta a kicsit... ezt most kerülöm.
2010. aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a madártejtől (amit tejserkentésre ajánlottak) fájt a babám hasa.
2010. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Hasfájós,de fogalmam nincs mitől...már semmit nem merek enni komolyan mondom...de nem is eszek olyat,komolyan már szendvicsen élek lassan...paradicsomot szoktam hozzá enni néha,tejet iszok,joghurtot eszek még,de lehet ezeket is kihagyom akkor,hátha ezek miatt...már a szoptatós teát is abbahagytam(laktoherb)nem e attól,neki se adok már a mecsek babyből...bárcsak már a "bűvös"3.hónapnál járnánk,mert kezdek kikészülni...:(
2010. aug. 23. 18:32
 5/9 xStefix ***** válasza:
Hogyan és mennyi ideig szopizik?
2010. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babód?én is szinte szendvicsen élek.Nemtudom sokszor babámnak mi a baja.Hetente rájön egy-egy ilyen nagyobb hasfájás,mikor vagy 10pelust telerak,és nem alszik,eszik rendesen.Szerintem paradicsomot,meg tejet ne igyál,egyél!!De reménykedjünk hogy tényleg eljön az a bűvös 3.hónap:)Kitartás nem vagy egyedül:)
2010. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kitartás! A tejtermékeket próbáld elhagyni teljesen. A felvágottakat is nézd meg, van-e bennük, ha 1-2 hét után nem javul a helyzet, akkor lehet nem az az oka. Paradicsomot is hagyd ki, fura mód a fiamnak kihozta az allergia teszt, hogy arra allergiás többek között, bár ha meg van főzve akkor lehet neki adni, de ő nincs oda érte. Ha ezek se segítenek lehet a szójával kisérletezni, hogy hátha az az oka, de lehet mire a végére érnél a dolognak ki is növi. A lánykám is rettentő üvöltős volt, minden este, nomeg napközben se lehetett lerakni, de amikor már jobban mozgott, akkor valahogy jobban érdekelték a dolgok, és már nem volt annyira gond. Napközben is csak rajtam akar aludni, de csak 2szer aludt félórát 1 éves koráig, amikor végre már csak egyszer aludt, kicsit többet. Kitartás! A gyerekek olyan gyorsan változnak, ami ma probléma, holnapra lehet el is felejtitek, és lesz helyette más aggódnivaló :-)
2010. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
még csak 1hónapos,2-3óránként szopizik,de változó mennyit,van hogy 40-50-et,van mikor 110-et,de átlagba olyan 70.Tejet meg paradicsomot elhagyom akkor.De minden tejterméket nemtudok,pl sajt,legalább azt tudjak enni a szendvicsen kívül..:( Szalámit szoktam csak enni,ilyen párizsit meg sonkát..stb-t nem,csak szalámi(pick,herz..ezeket) szörnyű éjszakánk volt,ő üvöltött végig,én meg vele együttsírtam,mert már nembírtam...nagyon kivagyok,semmit nemtudok aludni,nappal ha meg talán tudnék,akkor örülök hogy lezuhanyozhatok végre,meg talán eszek,vasalok,mosok amiket szükséges...:S Remélem hamarosan jobb lesz.
2010. aug. 24. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem azt mondták az összes hüvelyest az összes "K"-betűs zöldséget hagyjam el!semmi tej, tejföl és kefir v joghurt.A csecsemőknek szóló hasfájás elleni teákat se ajánlották mert az is köményt tartalmaz ami szintén szelet okoz.(pedig régen még azt nyomták minden babának, a köménymag teát!!)Remélem segítettem!

De annyi minden más van ezeken kívül tessék változatosan enni mert nem lesz tápláló a tejed és még apadás is felléphet.

2010. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!