Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fórumokon miért kavar...

A fórumokon miért kavar ekkora port, hogy ki szoptat és ki nem és meddig és úgy egyáltalán?

Figyelt kérdés

Engem mindig is hidegen hagyott ez. Amíg nem volt gyerekem egyáltalán nem gondoltam rá, hogyan is esznek a csecsemők, amióta meg van, azóta ugyanúgy nem érdekel más gyereke, csak az enyém. Minden gyereknek van anyja, majd ő eldönti.

Ráadásul tipikus archetípusok vannak a fórumozók között:

- anyuka aki könnyen szoptatott ezért fennen hangoztatja, hogy csak akarni kell

- anyuka aki sokat küzdött érte, úgyhogy beáll könnyen szoptató anyuka mellé bulldognak és lelőni se lehet, el nem hiszi, hogy vannak az övétől különböző esetek is

- anyuka, aki sokat küzdött nem sikerült, úgyhogy jól besértődik a másik kettőn (igen, tudom, hogy nem létezik olyan szó, hogy besértődik)

- anyuka, aki sose akart szoptatni és esküszöm, hogy élvezi hergelni az első kettőt, mivel ő pont leszarja az egészet, ellenben az ő fikázásába már a harmadik típus is beszállhat élvezettel.


De könyörgöm. Mire jó ez? Attól, hogy más szoptat e, az en gyerekem nem kap se több, se kevesebb anyatejet annál, amit en biztosítók/biztosítottam neki.

Egyesek miért pörgetik bele magukat abba, hogy másnak a gyereke, akihez nekik amúgy a világon semmi közük, mennyi anyatejet kapott és miből. Sőt mostanában ahogy nézem már azokat is bántják, akik nem szoptatnak iszsz. Mintha iszsz szoptatni valami felsőbbrendű anyát varázsona bárkiből. Mi motiválja ezt az ellenségeskedést az anyák között?



2020. aug. 24. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Itt csak akkor kavar port, ha felteszik ezt a kérdést.
2020. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
mert az emberek imádják egymást ócsárolni, csak azért, hogy úgy érezhessék, hogy ők és a módszereik a tökéletesek és többet érnek mindenkinél a többi ember meg mind egy senki.
2020. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es nem itt láttam, általában cikkek alatt facen vagy egyéb komment szekciókban.
2020. aug. 24. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ennek a témának régen lerágott csontnak kellene lennie, és MINDENKINEK el kellene fogadnia, hogy MINDENKI úgy táplálja a babáját, ahogy TUDJA, vagy ahogy AKARJA.
2020. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert lassan az összes fórum, gyik, csoportok tele vannak csupán frusztrált anyákkal, akik ott vezetik le a napi stresszt.


Azok, meg akik valóban a téma miatt, vagy segítségnek/ segítségért vannak/voltak fenn, kikopnak.


Csak sajnálni tudom őket.


Nekem is elegem lett ebből. Egy sima kérdésből isnolyan veszekedeést le tudnak vágni bármilyen témában, hogy hajmeresztő.

S egyre romló stílusban.

2020. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert a nők rühellik egymást.
2020. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os lehet hogy ott a pont 😀
2020. aug. 24. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert nincs semmijük a nagy "szuperanyaságukon" kívül, amit fel tudnának mutatni. És a másik bántásának elve: ha magadban nem találod a jót és a szépet, másban keresed a "rosszat". (A rossz azért van idézőjelbe, mert relatív kinek mi a rossz)
2020. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!