Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Változhat még egy hónap alatt?

Változhat még egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Gyermekem decemberben lessz 3éves és hát októbertől kezdené az ovit.2hónapja bilibe és wc-be pisil balesetek sincsenek nagyon ügyi,szól mindig.De a kakival gondok vannak azt csakis pelusba hajlandó és sajnos kifogytam az ötletekből hogy segíthetném! természetesen tudom,hogy erőltetni nem szabad, inkább ösztönözni,olvasni szoktam erről.Volt,hogy kérte a pelust mondtam,hogy gyere csücsüljünk bilire olyan mérges lett,hogy kivágta a bilit az ajtón 🥺 Szóval így nemtudom, hogy hogyan is kezdi majd az ovit 🥺 Bölcsibe szerettem volna de oda már túl "nagy" és a kisebbeket vették fel!mellesleg okos értelmes gyermek és van olyan sejtésem,hogy valószínű valamiért megijedt mikor anno bilibe ment a dolog és meglátta 🥺
aug. 29. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

"de oda már túl "nagy" és a kisebbeket vették fel!"

Fellebbezni is lehet. Olyannyira nem nagy hozzá, hogy sokan majdnem 3 évesen kezdenek. Főleg akik január után töltik, mivel évközbeni ovikezdés nagyon sok helyen nincs, ezért plusz fél év bölcsi kell ovi előtt, ha nem maradhat tovább otthon.

aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is csak pelusba kakilt. Viszont az óvodában néhányszor kakilt a wc-be, sose volt baleset. Azután a mamánál a bilibe, itthon csak 4 évesen volt hajlandó először bilibe kakilni.

Az óvónő azt mondta, hogy nincs semmi gond azzal, hogy pelusba kakil itthon, azt nehezebben engedik el, mint pisilésnél.

aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Hat ha nem szobatiszta.. marpedig nem az akkor normalis oviba nem fogjak felvenni csak kisegitosbe..


Lehet azt tennem hogy ha bekakil akkor neki kell megoldania.. kiszedni a bugyibol kidobni a bugyit beaztatni , levakarni magarol es utana mehet furdeni. Elso korbe ezt.. hogy nagyobb teher legyen neki a melo ezzel mint hogy letolja a gatyajat

aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok #3, zseniális ötlet. :D Ha végzett, akkor egy színes mosást is indítson be, és vasaljon is ki. Nem fog többet kicseszni a szüleivel, hogy suttyó gonoszságból a pelenkába kakil.

Kérdező, nekem a nagyobb gyerekem minden fejlődési mérföldkővel azt csinálta, hogy az utolsó pillanatban egy pillanat alatt megugrotta. A szobatisztaságot is egy hét alatt lezavarta úgy, hogy egyik nap szólt, hogy zavarja a pisis pelus, másik nap szólt, hogy pisilnie kell, harmadik nap már oda is kakilt, negyedik naptól földöntúli sikítással jelezte, hogy nem hajlandó pelenkát hordani. Éjszakára sem, szerencsére csak reggel kel neki pisilnie, és azonnal szalad segítség nélkül, megtörli magát, és csak utólag tájékoztat pucér popsival, hogy pisziiii. Úgyhogy 1 hónap alatt bármi lehet.

aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!

Hármas válaszoló inkább nem írok semmit sem és lenyelem amit mondanék!

Próbáltam ma beszélni az óvodavezetővel,de majd holnap mivel nem volt bent!

Bevallom eléggé aggódtam a leszoktatás miatt és igen volt olyan,hogy erőltetni akartam,de beláttam nem szabad!majd egyik nap közölte velem anyuci pisi és azóta bili vagy wc.bizom benne,hogy igazatok lessz és 1hónap alatt megoldódik a dolog ☺️

Jelenleg a cumit próbálja elvinni a cumimanó de anya inkább visszahozza 🤣🙈

aug. 29. 13:22
 6/6 flora08 ***** válasza:
100%

#3, legalább nézz utána a köznevelési intézmények működésének, mielőtt ilyeneket írsz. "Kisegítő" már igen régóta nincs, a szegregált intézmények pedig sajátos nevelési igényű gyerekeket fogadnak. Az, hogy egy kisgyerek pelenkába kakál, nem indokolja ezt, arról nem kap szakvéleményt a megyei szakértői bizottságtól...amúgy nem tudom, más városban hogy megy, de itt nálunk (megyeszékhely) egyre több olyan óvoda van, ahol beveszik pelusosan is a kicsiket. Alapvetően nem tartom jó dolognak, de sok körzetben kevés a gyerek, vagy épp egyáltalán nincs bölcsi a településen, ezért felveszik így is.


A kérdésre válaszolva, igen, simán változhat még. Óvodában dolgoztam évekig, nem egy gyereket hoztak úgy, hogy még pelusba kakil. Volt egy kislány, aki a második nap szólt, hogy kakálnia kell és a kis wc-be sikerült is. Anyuka nem hitt a fülének, mikor elmeséltük. Vekerdy mondta még, hogy az a gyerek is szobatiszta, aki pelust kér kakiláshoz, mert a lényeg, hogy érzi a szükséget és jelzi is azt. Az oviban esetleg az lehet majd a probléma, hogy visszatartja. De ez esetben, ha ott nem, akkor hátha sikerül majd otthon, vagy az is lehet, megpróbálja a kis wc-n, ezt nem lehet tudni előre. A gyerekek nem egyformák, ezt el kell fogadni. Én nem gondoltam, hogy a fiam szívesebben fogja használni a wc-t, mint a bilit. Egyszer közölte, hogy ő a wc-be pisil, kakil a bili helyett. Pár nap múlva már a szűkítőt sem akarta rá.

aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!